Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 4d. 18:44

Lietuvai nepavyksta gauti atsakymo, kodėl Austrijoje buvo paleistas Michailas Golovatovas

Michailas Golovatovas
alphagroup.ru nuotr. / Michailas Golovatovas

Lietuvai niekaip nepavyksta iš Austrijos gauti atsakymo į klausimą, kodėl praėjusių metų liepą šioje šalyje sulaikytas buvęs KGB karininkas Michailas Golovatovas buvo paleistas, skelbia LTV laida „Šiandien“.

Likus daugiau nei savaitei iki sausio 13-osios, atsakymų, kodėl pernai liepą Austrijos oro uoste sulaikytas buvęs būrio „Alfa“ vadas M.Golovatovas paleistas, negauta. Bendra abiejų šalių darbo grupė baigė darbą nesutarusi. Teisingumo ministras sako tebelaukiantis žinių ir apie austrų pažadą peržiūrėti jų teisinę sistemą.

Remigijus Šimašius teigia, kad Austrija buvo įsipareigojusi pradėti keisti vidinę tvarką šalyje, kad tokie atvejai nebepasikartotų. „Gruodžio mėnesio viduryje esu paklausęs, kaip sekasi tai daryti, bet kol kas atsakymų nesu gavęs“, – sakė ministras.

Pasak užsienio reikalų ministro, M. Golovatovo paleidimo klausimas šiemet bus Europos Sąjungos Tarybos ir Komisijos darbotvarkėse. Europos šalys palaiko Lietuvą ir pripažįsta, kad reikia peržiūrėti Europos arešto orderio išlygas. Liuksemburgas ir Čekija jau pakeitė savo vidinę tvarką. Prancūzija ir Italija dar tebesvarsto.

Ministras nesitiki greitų sprendimų. Anot jo, Vokietijai prireikė kelerių metų pasiekti, kad Europos Sąjungoje būtų priimtas įstatymas, numatantis baudžiamąją atsakomybę už nacistinių nusikaltimų neigimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min