Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 7d. 15:47

Lietuvai panaikinti draudimai dėl kiaulių maro

Kiaulės
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Kiaulės

Trečiadienį Briuselyje (Belgija) įvyko Maisto grandinės ir gyvūnų sveikatos nuolatinio komiteto gyvūnų sveikatos ir gerovės skyriaus posėdis.

Šio posėdžio metu buvo aptarta klasikinio kiaulių maro situacija Lietuvoje. Mūsų šaliai atstovaujantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas skaitė pranešimą apie šią vasarą įvykusį klasikinio kiaulių maro protrūkį Lietuvoje, nurodė, kokių veiksmų buvo imtasi, kad sustabdyti ligos plitimą ir ją likviduoti.

V.Paulauskas pateikė informaciją posėdžio dalyviams apie VMVT taikytų veiksmų ir priemonių eigą nuo pirmojo židinio paskelbimo momento šių metų birželio 1 dieną. Direktoriaus pavaduotojas atsakė į kitų valstybių narių atstovų keliamus klausimus ir patikino, kad klasikinis kiaulių maras Lietuvoje likviduotas.

Pasak V.Paulausko, atsakingos Lietuvos institucijos įgyvendino visus Europos Sąjungos teisės aktuose keliamus reikalavimus dėl šios ligos židinio tyrimo ir likvidavimo. Pagal jo pateiktą statistiką, Lietuvoje įvykdyti visi papildomi reikalavimai, numatyti 2011 m. rugpjūčio 16 d. Europos Komisijos sprendime Nr. 2011/508/ES Dėl tam tikrų apsaugos priemonių, susijusių su klasikiniu kiaulių maru Lietuvoje.

Europos Komisijos atstovai labai palankiai įvertino atliktą darbą Lietuvoje ir, remdamiesi VMVT pateikta informacija bei galutiniais klinikiniais ir laboratoriniais tyrimais, pateikė balsavimui Komisijos sprendimo projektą, kurio pagrindu turėtų būti atšaukti šiuo metu galiojantys draudimai ir apribojimai Lietuvai. Draudimai buvo įvesti dėl klasikinio kiaulių maro protrūkio mūsų šalyje.

Balsavimo metu visų Europos Sąjungos valstybių narių atstovai balsavo už sprendimo dėl draudimų Lietuvai panaikinimo priėmimą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min