Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 22d. 15:57

Lietuvai prisiekė 22 nauji piliečiai

Lietuvai prisiekė 22 nauji piliečiai
VRM nuotr. / Lietuvai prisiekė 22 nauji piliečiai

Pirmadienį Vidaus reikalų ministerijos Baltojoje salėje įvyko iškilminga pilietybės priesaikos ceremonija, kurios metu vidaus reikalų viceministras Justas Pankauskas priėmė 22 asmenų priesaiką Lietuvos Respublikai.

„Sveikinu Jus visus tapus Lietuvos piliečiais. Pilietybė – tai ne tik įstatymai, teisės aktų sąvadas. Noriu palinkėti, kad Lietuvos pilietybę kiekvienas turėtumėte ir suvoktumėte savo širdyse ir protuose. Gaudami pilietybę, gaunate ne tik visas Lietuvos Respublikos piliečio teises, bet ir pareigas, todėl linkiu, kviečiu ir raginus Jus kurti Lietuvą kartu,“ – po priesaikos ceremonijos sakė viceministras J.Pankauskas ir linkėjo visiems sėkmės.

Vidaus reikalų ministerijoje prisiekusiems asmenims Lietuvos Respublikos pilietybė buvo suteikta ar grąžinta Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu. 9 asmenims pilietybė suteikta natūralizacijos tvarka, tai reiškia, kad jie gyvena Lietuvoje, bet iki šiol neturėjo jokios pilietybės. Dar 13 asmenų anksčiau turėjo kitos valstybės pilietybę, kurios neteko: Lietuvos Respublikai prisiekė 4 buvę Rusijos Federacijos piliečiai, 2 – Baltarusijos Respublikos, 2 – Armėnijos, 1 – Kazachstano, 1 – Vengrijos, 1 – Turkijos, 1 – Uzbekistano, 1 – buvęs Meksikos pilietis.

Priesaikos ceremonijos metu visi be išlygų prisiekė būti ištikimi Lietuvos Respublikai, laikytis Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir įstatymų, ginti Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą ir konstitucinę santvarką, pasižadėjo gerbti Lietuvos valstybinę kalbą, kultūrą ir papročius, stiprinti Lietuvos demokratijos ir teisinės valstybės pagrindus. Baigęs skaityti priesaikos tekstą, kiekvienas pasirašė vardinį priesaikos lapą.

Pagal Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymą asmuo, kuriam suteikta pilietybė, per nustatytą laiką turi viešai ir iškilmingai prisiekti Lietuvos Respublikai – tik po to jis tampa Lietuvos Respublikos piliečiu ir įgyja piliečio teises, laisves ir pareigas. Priesaiką priima vidaus reikalų ministras ar jo įgaliotas viceministras.

Šių metų pirmąjį pusmetį Lietuvos Respublikos pilietybė buvo suteikta 120 asmenų. 2015 metais Lietuvos Respublikos pilietybė buvo suteikta 245 asmenims.

Temos: 1 Pilietybė
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min