TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvai svarbios sukaktys įtrauktos į UNESCO minimų datų sąrašą

UNESCO ženklas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / UNESCO ženklas
Šaltinis: 15min
0
A A

Paryžiuje antradienį Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) generalinės konferencijos 35-ojoje sesijoje buvo patvirtintas 2010-2011 UNESCO minimų datų sąrašas, į kurį įtraukti du Lietuvos pateikti pasiūlymai – Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 100-ųjų mirties metinių ir Česlavo Milošo 100-ųjų gimimo metinių minėjimai. Česlavo Milošo sukakties minėjimo paraiška pateikta kartu su Lenkijos nacionaline UNESCO komisija.

Kaip teigiama pranešime spaudai, UNESCO minimų datų kalendorius – tai prestižinis sąrašas, į kurį kas dvejus metus 193 UNESCO valstybės narės ir 6 asocijuotos valstybės narės gali pateikti pasaulio kultūrai, švietimui ir mokslui nusipelniusių žmonių bei įvykių jubiliejinių datų kandidatūras. Lietuvos kandidatūros į minėtą sąrašą buvo įtrauktos jau keturis kartus:

1996-1997 m. – Martyno Mažvydo katekizmo išleidimo 450-tosios metinės;

1998-1999 m. – Adomo Mickevičiaus 200-tosios gimimo metinės;

2002-2003 m. – Ignoto Domeikos 200-tosios gimimo metinės;

2004-2005 m. – Lietuviškos spaudos lotyniškais rašmenimis atgavimo 100-osios metinės.

Kas dvejus metus skelbdama šį sąrašą, UNESCO prisideda prie pasaulinės ar regioninės reikšmės įžymių asmenybių, svarbių jubiliejinių įvykių ar kitų datų populiarinimo valstybėse narėse. Be to, minimos datos glaudžiai susijusios su UNESCO propaguojamomis vertybėmis ir siekiais švietimo, mokslo, kultūros, socialinių ir humanitarinių mokslų bei informacijos ir komunikacijos srityse, skatina toleranciją, taiką, kultūrų dialogą ir tautų tarpusavio supratimą.

Valstybės narės, pateikdamos kandidatūras minimų datų sąrašui, įsipareigoja rengti toms datoms skirtus renginius.

2011 m. Lietuvoje numatoma surengti mokslinę konferenciją, parodas, kūrybines dirbtuves vaikams ir jaunimui, sukurti televizijos laidas, skirtas M.K.Čiurlioniui. Įvairūs renginiai (parodos, koncertai) taip pat numatomi ir kitose Europos valstybėse bei Japonijoje.

Č.Milošo sukakties minėjimui Vilniuje, Kėdainiuose ir Šeteniuose vyks literatūros vakarai, poezijos skaitymai. Be to, vyks konferencija, simpoziumas, parodos. Įvairūs šiai progai skirti renginiai taip pat bus surengti Krokuvoje, Krasnogrudoje (Lenkija), Barselonoje (Ispanija) ir Niujorke (JAV).
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 UNESCO
Parašykite atsiliepimą apie 15min