TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviai ankstukams paaukojo daugiau nei 85 tūkst. litų

Lietuviai ankstukams paaukojo daugiau nei 85 tūkst. litų.
Martyno Rudzinsko nuotr. / Lietuviai ankstukams paaukojo daugiau nei 85 tūkst. litų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį, minint Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną, baigėsi pirmoji Lietuvoje šiems naujagimiams skirta paramos akcija „Ankstukai“. Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės Neonatologijos centre susirinkusiai ankstukų šeimų bendruomenei įteiktas simbolinis 85 tūkst. litų čekis – tiek pinigų surinkta projekto iniciatoriaus kūdikių kosmetikos gamintojo „Johnson‘s Baby“, prekybos tinklo „Maxima“ bei asociacijos „Neišnešiotukas“ organizuotos akcijos metu.

Neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ pirmininkės Astos Speičytės-Radzevičienės teigimu, „Ankstukai“ – svarbus žingsnis neišnešiotų kūdikių šeimų bendruomenei ir puikus lietuvių susitelkimo bei gerumo įrodymas.  

„Anksčiau laiko gimusiems kūdikiams tenka daugiau iššūkių nei laiku gimusiems jų bendraamžiams, o „Ankstukai“ tapo vienu didžiausių išbandymų visai ankstukų bendruomenei. Visgi sėkmingai susidorojome su šiuo iššūkiu ir paramos projektas pranoko lūkesčius. Šios akcijos dėka nebesijaučiame vieni – apie neišnešiotumo problemą sužino vis daugiau žmonių, kurie domisi ir palaiko ankstukus. Visų ankstukams neabejingų žmonių parama – svarus indėlis, sprendžiant neišnešiotumo problemą Lietuvoje, ir puiki motyvacija tęsti sėkmingą iniciatyvą“, – sako A. Speičytė-Radzevičienė.

Martyno Rudzinsko nuotr./Lietuviai ankstukams paaukojo daugiau nei 85 tūkst. litų.
Martyno Rudzinsko nuotr./Lietuviai ankstukams paaukojo daugiau nei 85 tūkst. litų.

Pasak Neonatologijos centro direktorės Nijolės Drazdienės, anksčiau gimusių kūdikių šeimoms svarbus kiekvienas palaikymo žodis,  o „Ankstukai“ –  garsus visos Lietuvos pareiškimas.

„Per ilgus darbo Neonatologijos centre metus įsitikinome, kad pažangiausia medicinos įranga ir profesionalių medikų darbas – tik dalis sėkmės auginant ankstuką. Tėvų ir medikų psichologinis nusiteikimas yra tiek pat svarbus. Jau ilgą laiką esame atrama vieni kitiems o po akcijos jaučiame ir tvirtą visuomenės palaikymą. Tai įkvepia imtis naujų tikslų, tobulinant ankstukams būtiną medicinos priežiūrą“, – teigia N. Drazdienė.

Pagrindinio paramos projekto iniciatoriaus „Johnson‘s Baby“ ženklo vadovės Romos Berškytės teigimu, paramos teikimas – ilgametis tarptautinės kompanijos rūpestis visame pasaulyje.

Martyno Rudzinsko nuotr./Lietuviai ankstukams paaukojo daugiau nei 85 tūkst. litų.
Martyno Rudzinsko nuotr./Lietuviai ankstukams paaukojo daugiau nei 85 tūkst. litų.

„Kaip ilgametę patirtį turinti ir kūdikiais besirūpinanti kompanija labai džiaugiamės, prisidėdami prie kilnaus tikslo ir galėdami padėti mažiausiems Lietuvos kūdikiams. „Ankstukai“ – tai gražios draugystės pradžia, todėl kartu su Lietuvos žmonių pagalba padėsime ankstukams sėkmingai augti ir ateityje“, – sako R. Berškytė.

Pažymėdamas Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną vienas iš projekto rėmėjų prekybos tinklas „Maxima“ mažiausiems Lietuvos kūdikiams Santariškėse įteikė ne tik simbolinį 85 tūkst. litų vertės paramos čekį, bet ir 500 megztų kojinių.

„Du mėnesius rengę ir stebėję akcijos eigą norėjome suteikti jai dar daugiau šilumos, todėl pakvietėme mūsų darbuotojus prisijungti prie projekto mezgant kojines ankstukams. Įsitikinome, kad vos kelių savaičių užtenka tam, kad pusė tūkstančio ankstukų nesušaltų, o žmonės susivienytų bendram tikslui“, – sako „Maximos“ Įvaizdžio departamento direktorė Inga Romanovskienė.

Martyno Rudzinsko nuotr./Lietuviai ankstukams paaukojo daugiau nei 85 tūkst. litų.
Martyno Rudzinsko nuotr./Lietuviai ankstukams paaukojo daugiau nei 85 tūkst. litų.

Statistika

Maždaug vienas iš dešimties naujagimių gimsta neišnešioti. Iš viso kasmet į pasaulį ateina 15 mln. neišnešiotų naujagimių. Daugiau kaip 1,1 mln. visų kasmet į pasaulį ateinančių neišnešiotų naujagimių neišgyvena.

Daugiau kaip 1,1 mln. visų kasmet į pasaulį ateinančių neišnešiotų naujagimių neišgyvena.

Lietuvos statistikos departamento preliminariais duomenimis, 2013 m. Lietuvoje gimė 27309 naujagimiai, iš jų 1649 – neišnešioti. Pats mažiausias Lietuvoje gimęs, išgyvenęs ir sėkmingai užaugęs naujagimis tesvėrė 450 gramų, o pats jauniausias naujagimis gimė vos 22 savaičių.

Dabar išgyvena 57 proc. labai mažų, nė kilogramo nesveriančių neišnešiotų naujagimių, pirmaisiais Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metais išgyvendavo vos 12 proc. Didesnių neišnešiotukų, sveriančių 1000-1499 g, išgyvena 94 proc., pirmaisiais Nepriklausomybės atkūrimo metais išgyvendavo 48 proc.

Pirmasis Lietuvoje neišnešiotiems kūdikiams skirtas paramos projektas „Ankstukai“, inicijuotas neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ ir kūdikių kosmetikos gamintojo „Johnson‘s Baby“, vyko nuo rugsėjo 15 d. iki lapkričio 17 d. visoje Lietuvoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Vaikas Kūdikis
Parašykite atsiliepimą apie 15min