Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviai Europos politikams metė kraujo kibiro iššūkį

„Kraujo kibiro iššūkio“ filmavimas
Luko Šalnos nuotr. / „Kraujo kibiro iššūkio“ filmavimas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šeštadienį Vilniuje vyko pilietinė akcija, siekiant atkreipti Europos politikų dėmesį į įvykius Ukrainoje. Žmonės, tarp kurių buvo 8 užsieniečiai ir keli ukrainiečiai, apsipylė raudonai dažytu vandeniu, kuris simbolizavo praliejamą kraują Ukrainoje.

„Matydami kasdien atnaujinamas žinias apie žūstančius žmones, stebėdami kaip taikūs piliečiai netenka šeimų, namų, verslų – visko, kas yra vakarietiško gyvenimo standartas, manome, kad pasaulis neturi būti tam abejingas. Tol, kol Europos Sąjungos lyderiai vartoja atsargias frazes – konfliktas, krizė, mes nebijome tarti žodžių Vladimiro Putino karas. Ir nebijome pasakyti, kad karo bijome“, – sako Kraujo kibiro iššūkio organizatoriai.

Žaibišku greičiu išplitęs „Ledo kibiro iššūkis“ galiausiai virto paprastu žaidimu, o ne visi priėmę ir persiuntę iššūkį žinojo pradinę jo prasmę ir tikslą. Akcijos iniciatorių ir žmonių, sutikusių nusifilmuoti „Kraujo kibiro iššūkyje“, tikslas yra atkreipti europiečių dėmesį į įvykius Ukrainoje ir pakviesti politikus išdrįsti priimti tikrą iššūkį – sustabdyti praliejamą žmonių kraują, vykstantį smurtą, galų gale – tikrą V.Putino karą.

Tol, kol Europos Sąjungos lyderiai vartoja atsargias frazes – konfliktas, krizė, mes nebijome tarti žodžių Vladimiro Putino karas. Ir nebijome pasakyti, kad karo bijome.

Dažnam atrodo, kad paprastas pilietis yra bejėgis pakeisti įvykius, kuriems sprendimus priima politikai. Sąmoningas „Ledo kibiro“ ir „Kraujo kibiro“ iššūkių sugretinimas yra siekis parodyti, kad paprasti žmonės gali turėti didelę įtaką, o vienos idėjos suvienyti žmonės yra stipri jėga, galinti nulemti ne tik sunkiai sergančių likimus, bet ir sustabdyti karą.

Profesionaliai parengtas video bus savotiškas įrankis kiekvienam, neabejingam tam, kas vyksta. Video antradienį bus galima rasti „Youtube“. Akcijos organizatoriai skatina dalintis video ne tik lietuvius, bet ir užsienio šalių gyventojus, taip raginant įvairių šalių lyderius daryti ryžtingesnius sprendimus ir siekiant atkreipti tarptautinių organizacijų dėmesį į Ukrainos įvykius.

VIDEO: Filmavimo darbai
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min