Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviai Europos žmogaus teisių teismui skundžiasi vis dažniau, tik ne visada pagrįstai

Europos Žmogaus Teisių Teismas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Europos Žmogaus Teisių Teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Per pastaruosius metus peticijų, pateikiamų EŽTT prieš Lietuvos Respubliką, skaičius išaugo beveik dvigubai, trečiadienį Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetą informavo Vyriausybės atstovė Europos žmogaus teisių teisme (EŽTT) pareigas einanti Karolina Bubnytė. Pasak jos, tai rodo, kad Lietuvos piliečiai žino Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos nuostatas ir aktyviai naudojasi jos suteikiama galimybe kreiptis į EŽTT.

Kita vertus, daugiau nei 90 procentų pateikiamų peticijų prieš Lietuvą 1 teisėjo ar 3 teisėjų komiteto yra pripažįstamos nepriimtinomis.

Nuo 2014 m. pradžios EŽTT priėmė tik 4 sprendimus bylose prieš Lietuvą, iš kurių trijose bylose buvo konstatuota esant Konvencijos nuostatų pažeidimų, o vienoje byloje Konvencijos nuostatų pažeidimų nenustatyta.

Šiuo metu EŽTT sprendimų įgyvendinimo priežiūra vykdoma 41 byloje prieš Lietuvą. Tačiau verta pažymėti, kad nemažoje šių bylų dalyje EŽTT sprendimai jau yra įgyvendinti, tačiau Europos Tarybos Ministrų Komitetas dar nėra priėmęs galutinių rezoliucijų.

Šiuo metu EŽTT nagrinėjamos 79 bylos prieš Lietuvą.

Šiais metais dvejose bylose Europos Tarybos Ministrų Komitetas nusprendė vykdyti sustiprintą priežiūrą, t. y. bylose L. prieš Lietuvą ir Paksas prieš Lietuvą. Europos Tarybos Ministrų Komitetas paragino Lietuvą užbaigti atitinkamus teisėkūros veiksmus arba pasiekti apčiuopiamo progreso įgyvendinant minėtus EŽTT sprendimus.

K.Bubnytė paragino Seimo narius greičiau priimti reikiamas teisės aktų pataisas, siekiant išvengti 2015 m. kovo mėn. numatomų viešų debatų dėl šių bylų Europos Tarybos Ministrų Komitete.

Šiuo metu EŽTT nagrinėjamos 79 bylos prieš Lietuvą.

Karolina Bubnytė informavo apie didžiausią susirūpinimą keliančias sritis, kuriose EŽTT konstatuoja Lietuvą pažeidžiant Konvencijos nuostatas – tai nuosavybės teisių atkūrimas, suimtųjų teisės į ilgalaikius pasimatymus, įvairios su kalinimo sąlygomis susijusios teisinio reguliavimo ir struktūrinės-sisteminės problemos ir kt.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min