-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2019 12 10

Lietuviai patenkinti demokratijos veikimu ES, bet ne savo šalyje

Lietuviai ne itin patenkinti demokratijos veikimu savo valstybėje, tačiau pasitiki ES ir nori stipresnio Europos Parlamento (EP), parodė spalį atlikta Eurobarometro apklausa, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Europos sąjunga
Europos sąjunga / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Ši reprezentatyvi apklausa, atlikta EP užsakymu, atskleidė, jog 58 proc. Lietuvos gyventojų yra patenkinti tuo, kaip demokratija veikia ES (visoje Europoje tokių – 52 proc.). Vis dėlto, palyginti su birželio mėn., visoje Europoje nuo 56 iki 49 proc. sumažėjo tikinčių tuo, kad ES atsižvelgiama į jų nuomonę (Lietuvoje taip manančių sumažėjo nuo 41 iki 33 proc.). Tikėtina, kad tokį pokytį nulėmė pasibaigęs rinkimų laikotarpis. Tačiau net 62 proc. lietuvių įsitikinę, jog ES atsižvelgiama į jų šalies nuomonę (visos ES rodiklis – 60 proc.).

Patenkintų tuo, kaip demokratija veikia jų valstybėje, Lietuvoje yra 43 proc. (visoje ES – 56 proc.). Vos 35 proc. lietuvių tiki, kad į jų nuomonę atsižvelgiama jų šalyje – tai mažiausias rodiklis po Kipro, Graikijos ir Italijos. Visoje ES tuo įsitikinę 59 proc. gyventojų.

Dauguma apklaustųjų europiečių įsitikinę, kad žmogaus teisių apsauga (48 proc.), žodžio laisvė (38 proc.), lyčių lygybė (38 proc.) ir ES valstybių solidarumas (33 proc.) yra svarbiausios vertybės, kurias turi ginti Europos Parlamentas. Lietuvoje žmogaus teisėms pirmenybę teikia net 56 proc. gyventojų, žodžio laisvei – 40 proc. Trečioje vietoje Lietuvoje – ES valstybių solidarumas (37 proc.), o lyčių lygybę EP prioritetu laiko tik 23 proc. Lietuvos gyventojų.

Beveik šeši iš dešimties europiečių (59 proc.) palaiko savo šalies narystę ES. Lietuvoje ją palaiko 64 proc. gyventojų (birželį šis rodiklis buvo 72 proc.). 58 proc. ES piliečių norėtų stipresnio EP vaidmens – tai 7 proc. punktais daugiau nei šių metų pavasarį bei daugiausiai nuo 2007-ųjų. Lietuvoje taip mano net 72 proc. gyventojų – 6 proc. punktais daugiau nei pavasarį.

Iš viso daugiau nei trys ketvirtadaliai (77 proc.) europiečių norėtų gauti daugiau informacijos apie ES institucijų veiklą. Labiausiai juos domina konkretus ES teisės aktų poveikis savivaldos, regioniniu ir nacionaliniu lygiu, taip pat Europos Parlamento ir jo narių veikla.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius