Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviai per metus parašo maždaug 300 skundų Europos Žmogaus Teisių Teismui

Bylos dokumentai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Bylos dokumentai
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuva iš kitų šalių išsiskiria tuo, kad gyventojai itin aktyviai skundžiasi Europos Žmogaus Teisių Teismui (EŽTT). Tačiau didžiąją dalį lietuvių parašytų skundų EŽTT atmeta. Tai žurnalistams po Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdžio penktadienį sakė Lietuvos Vyriausybės atstovė EŽTT Elvyra Baltutytė.

Ji skaičiavo, kad per metus lietuviai EŽTT parašo apie 300 skundų. Kartais vieną skundą pasirašo daugybė žmonių. „Esame ne pirmieji, gal kokie penktieji Europoje (pagal EŽTT parašytų skundų skaičių – aut. past.). Daug rašome, bet apie 90 proc. skundų EŽTT atmeta iš karto, nes jie aiškiai neatitinka reikalingų kriterijų“, – sakė E.Baltutytė.

Jos teigimu, viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl EŽTT atmeta Lietuvos gyventojų skundus, yra ta, kad jie, prieš kreipdamiesi į EŽTT, nebūna pasinaudoję visomis teisinėmis galimybėmis Lietuvoje. Kartais į EŽTT kreipiamasi ne dėl Europos žmogaus teisių konvencijoje nurodytų teisių, kartais piktnaudžiaujama peticijų teise, o kartais skundai būna visiškai nepagrįsti.

E.Baltutytės teigimu, didelių šalių, pavyzdžiui, Vokietijos, gyventojai santykinai nedaug kreipiasi į EŽTT. „Galbūt tai rodo, kad jie labiau pasitiki savo teisine sistema ir galbūt jų teisės geriau ginamos jų valstybėse“, – svarstė Lietuvos Vyriausybės atstovė EŽTT.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min