Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2009 12 22, 11:37

Lietuviai per šventes vis dar neatsisako poilsio užsienyje

Kelionių organizatoriaus „Neoturas“ atlikto tyrimo duomenimis, 40 proc. apklaustųjų lietuvių ekonominė krizė stipriai nepaveikė, jie šiemet šventiniu periodu vėl ketina atostogauti užsienio šalyse. Šiais metais, lyginant su praėjusiais, per žiemos šventes atostogauti planuojančiųjų skaičius nepakito.
Pabėgimas į nuperkamą rojų
Pabėgimas į nuperkamą rojų / Photos.com nuotr.

Anot „Neoturo“ vadovės Daivos Laivienės, ekonominis sunkmetis nelabai pakoregavo žmonių įpročius keliauti į savo pamėgtus kraštus, bet pakeitė kelionių įsigyjimo įpročius ir kelionėms skiriamą sumą.

„Pastebime, jog susidomėjimas kelionėmis labiausiai išaugo likus mėnesiui iki švenčių nes, kitaip nei pernai, visi laukia paskutinės minutės pasiūlymų. Tokie kelionių pirkimo įpročiai šiandien jau nebestebina, tačiau, artėjant šventėms ir išvykimo datai, reiktų žinoti, jog surasti visus reikalavimus atitinkantį viešbutį darosi vis sudėtingiau“, – sako D.Laivienė.

Daugiausiai apklaustųjų atostogas planuoja praleisti Egipte (47 proc.).

Pasak jos, kadangi užsieniečių keliavimo ypatumai yra kitokie ir atostogas jie planuoja gerokai anksčiau, tai paskutinės minutės kainų belaukiantiems lietuviams, ypač šventiniu periodu, dažnai tenka rinktis ne tą viešbutį, kurio norėtųsi, bet tą, kuris liko laisvas.

Anot D.Laivienės, kasmetines gruodžio–sausio mėn. atostogas daugiausiai lietuviai yra linkę praleisti su šeima.

„Žiemos atostogos yra puiki proga visai šeima pabūti kartu, todėl pastebėjome, jog perkantieji keliones dažniausiai derinasi prie vaikų atostogų. Su vaikais keliaujančioms šeimoms įprastai nesvarbu kur keliauti – žmonės nori tiesiog pakeisti aplinką, pabėgti nuo šalčio bei tamsos ir suteikti džiaugsmo vaikams“, – sako D.Laivienė.

„Neoturo“ atlikto tyrimo duomenimis, kaip ir praėjusių metų taip ir šias žiemos atostogas daugiausiai apklaustųjų planuoja praleisti Egipte (47 proc.). Taip pat lietuviai ketina ilsėtis Ispanijos kurortuose (12 proc.), įvairiuose egzotiškuose kraštuose (15 proc.) bei slidinėdami kalnuose (7 proc.).

D.Laivienės teigimu, sutikti naujųjų metų lietuviai taip pat mėgsta vykti į svečias šalis, kuriose nors trumpam gali pasimėgauti šiluma ir ten siūlomomis pramogomis. „Neoturo“ tyrimo duomenimis, šiemet beveik pusė apklaustųjų per naujus metus planuoja vykti į šiltus kraštus, iš kurių populiariausias taip pat išlieka Egiptas (14 proc.).

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min