Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 1d. 17:40

Lietuviai ukrainiečius palaiko ir maldomis

Petras Vyšniauskas
Lino Šapnagio nuotr. / Petras Vyšniauskas

Liepos pabaigoje Vilniaus Švenčiausiosios trejybės graikų katalikų bažnyčioje ir Kryžių kalne skambėjo maldos už laisvės sąjūdžiuose žuvusiuosius, taip pat ir už Ukrainos kovotojus. Sostinėje lankėsi Ukrainos poetė Anastasija Dmytruk, Kijevo patriarchato stačiatikių djakonas Romanas Koliada, Maidane kasdien Ukrainos himną atlikusi grupė „Taruto“. Susirinkusiems grojo Lietuvos džiazo virtuozas Petras Vyšniauskas.

„Taruta“ ansamblis, kuris Maidane šimtą parų giedojo himną. Grupės vadovas Ievgenas Romanenko net vadovavo Maidano gynybai vasario 19-20 dienomis.

Ši renginiai pratęsė Lietuvoje pradėtas Ukrainos palaikymo akcijas. „Su Tatjana Narkevičiene du kartus buvome Maidane. Iš ten grįžome sklidini laisvės pojūčio ir pradėjome rengti Ukrainos paramos renginius. Kartu su Vasilijumi Kapkanu ir Sauliumi Pilinkum labdaros koncerte balandžio 7 d. Jame dalyvavo daug muzikantų ir atlikėjų.

Kovo 11 d. į Lietuvą padėjome atvažiuoti ansambliui „Taruta“, kuris koncertavo Vilniaus rotušės aikštėje. Tai ansamblis, kuris Maidane šimtą parų giedojo himną. Grupės vadovas Ievgenas Romanenko net vadovavo Maidano gynybai vasario 19-20 dienomis. Šneku ukrainietiškai, todėl ir pats dirbau vertėjų tą baisią naktį, kai buvo suvarpyta 130 žmonių“, – 15min.lt pasakojo fotomenininkas Juozas Valiušaitis.

Lino Šapnagio nuotr./Anastasija Dmytruk
Lino Šapnagio nuotr./Anastasija Dmytruk

Į kvietimą atsiliepė arkivyskupas Gintaras Grušas, Kauno vyskupas Kęstutis Kėvalas, Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis.

Jo kvietimu Lietuvoje lankėsi ir poetė Anastasija Dmytruk, kuriose parašytam eilėraščiui „Niekada mes nebūsime broliais“ Klaipėdoje kompozitorius Virginijus Pupšys, oranžuotojas Gintaras Litinskas, Klaipėdos muzikinio teatro choro vadovas Vladimiras Konstantinovas, daininkai Jaronimas Milius ir Kęstutis Nevulis įrašė dainą.

„Tatjana Narkevičienė sumanė dvi gražias dvasines intencijas Ukrainos laisvės žygiui įprasminti. Tai buvo labdaros ir paramos koncertas  Vilniaus Švenčiausiosios trejybės graikų katalikų bažnyčioje. Šią intenciją palaikė mūsų vyskupija, arkivyskupas Gintaras Grušas, Kauno vyskupas Kęstutis Kėvalas, Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis. Taip pat atsiliepė stačiatikių šventikas Vitalijus Mockus, prisijungė ir liuteronų bei reformatų kunigai“, – pasakojo pašnekovas.

Lino Šapnagio nuotr./Ukrainą palaikantis užrašas ant marškinėlių
Lino Šapnagio nuotr./Ukrainą palaikantis užrašas ant marškinėlių

Vilniuje ir Kryžių kalne buvo laikomos mišios „Už visus laisvės sąjūdžiuose žuvusius“.

Tą pačią dieną Kryžių kalne vyko metiniai atlaidai. Šiose mišiose taip pat buvo kalbamos maldos už Ukrainą. Bendras jų pavadinimas buvo „Už visus laisvės sąjūdžiuose žuvusius“.

„Tai ir Vengrijos sukilimas, Prahos pavasaris, Kalantos susideginimas, Sąjūdis, kastuvėliais užkapoti žmonės Gruzijoje, Azerbaidžane, Sausio 13-oji, mūsų Medininkuose žuvę muitininkai ir žinoma naujoji Ukrainos okupacija“, – kalbėjo fotomenininkas.

Po pamaldų Vilniuje vyko koncertas. „Jame dalyvavo mūsų saksofonistas Petras Vyšniauskas. Jis dalyvavo ir Maidane prieš pat pirmąjį kraują. Petras pats sakė, kad ten jo klausėsi apie 400 tūkst. žmonių ir tai buvo svarbiausias jo gyvenimo koncertas“, – prisiminė J.Valiušaitis.

Lino Šapnagio nuotr./Roman Koliada
Lino Šapnagio nuotr./Roman Koliada

Vilniuje dalyvavo Kijevo patriarchato stačiatikių djakonas Romanas Koliada, kuris savo tarnystę derina su radijo žurnalisto ir radijo stoties vadovo darbui bei yra ansamblio „Taruta“ klavišininkas. Tris dainas atliko ir bardas iš Kanados Mickey Michael. A.Dmytruk skaitė savo eiles.

Lino Šapnagio nuotr./Pamaldos
Lino Šapnagio nuotr./Pamaldos

Visi norintys paremti Ukrainos Laisvės gynėjus, galite tai padaryti, pervesdami aukas į Vilniaus Švč. Trejybės graikų-katalikų (unitų) bažnyčios sąskaitą. Šv. Juozapato Bazilijonų ordino Vilniaus vienuolynas, įmonės kodas 192101358 „Swedbank“ , banko kodas 73000 BIC-HABALT 22 A.s.: LT657300010002453762. Paskyroje rašykite: Parama Ukrainai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

04:10
00:39
01:08

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas

Visi į lauką!

Parašykite atsiliepimą apie 15min