Kaip rašo „Vilniaus diena“, šiemet į lietuvių kalbą išversta novelisto ir povandeninės archeologijos specialisto Davido Gibbinso knyga „Kryžiuočių auksas“, kurioje romano pagrindiniams herojams koją kiša lietuvio idėjinio nacių smogiko Andriaus Reksnio anūkas, pavarde Lokis.
Reksnių šeimos biografija vaizduojama itin šiurpiai: „A.Reksnys asmeniškai sunaikino 341 žydą. Paskutinių dviejų savaičių suma yra 32108“.
Knygoje ra6oma, kad A.Reksnys į Himlerio mobilųjį mirties būrį esą įstojęs savo noru ir buvęs nacių fanatikas. Taip pat teigiama, jog į žydų naikinimo egzekuciją kartu vesdavęsis ir šešerių metų sūnų.
Su autoriumi nepavyko susisiekti, į elektroninius laiškus atsakyta nebuvo, todėl lieka neaišku, kaip gimė knygos herojus.
