TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviams – išskirtinės galimybės pretenduoti į aukštus postus EK padaliniuose (papildyta 17.12 val.)

Europos Komisijos būstinė
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Europos Komisijos būstinė
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Europos Komisija (EK) paskelbė konkursus į keturias generalinių direktorių pavaduotojų pareigas, į kurias gali pretenduoti tik lietuviai, latviai ir maltiečiai.

Kaip teigiama EK pranešime, aukščiausio lygio vadovų pareigas EK jau eina tiek 2004 m. į ES
įstojusių valstybių narių piliečių, kiek buvo užsibrėžta priimti.

Tačiau Lietuvos, Latvijos ir Maltos piliečiams nustatytos kvotos dar neužpildytos. Latvijos, Lietuvos ir Maltos piliečiai gali siekti konkurencijos, vidaus rinkos ir paslaugų, regioninės politikos bei sveikatos ir vartotojų reikalų generalinio direktoriaus pavaduotojo pareigų.

„Lietuvos piliečiams atvertos dar vienos durys siekti aukščiausio rango pareigų Europos tarnybose. Tai Lietuvos interesas ir reali galimybė užtikrinti tarptautinį atstovavimą svarbiausiose institucijose. Šio šanso negalima praleisti“, – pranešime cituojamas eurokomisaras Algirdas Šemeta.

Už institucijų ryšius ir administravimą atsakingo EK pirmininko pavaduotojo Marošo Šefčovičiaus teigimu, „Komisija deda daug pastangų, kad jos tarnautojai, taip pat ir aukščiausio lygio vadovai, tinkamai atstovautų visai ES geografiniu požiūriu“.

„Tačiau iš kelių valstybių narių kandidatų dar trūksta, todėl nuspręsta imtis šių papildomų veiksmų. Tikiuosi sulaukti aukščiausio lygio kandidatų paraiškų“, – teigė M.Šefčovičius.

Po ES plėtros 2004 ir 2007 metais EK įsipareigojo įdarbinti 12 naujųjų valstybių narių piliečius ir pereinamuoju laikotarpiu palengvino jų įdarbinimo sąlygas. Šis laikotarpis dešimčiai valstybių narių, kurios į ES įstojo 2004 metais (ES–10), baigsis 2010 metais, o Bulgarijai ir Rumunijai – 2011–ųjų pabaigoje.

Europos Komisijos bendros aukščiausio lygio vadovų pareigų kvotos ES–10 piliečiams siekia 10 generalinių direktorių arba generalinių direktorių pavaduotojų ir 41 direktoriaus arba vyriausiojo patarėjo pareigų.

Penktadienį EK skelbs konkursus, kur galės dalyvauti Bulgarijos, Čekijos, Lenkijos, Lietuvos, Rumunijos ir Slovakijos piliečiai. Konkursai bus skelbiami direktorių pareigoms konkurencijos, žemės ūkio ir kaimo plėtros, biudžeto padaliniuose, Jungtiniame tyrimų centre ir ES leidinių biure.

Birželio 9 dieną Komisija taip pat skelbs atrankas pareigoms EK teisės tarnyboje, bendradarbiavimo biure „EuropeAid“, mokslinių tyrimų, energetikos ir vertimo žodžiu padaliniuose. Jose taip galės dalyvauti tik minėtų šešių šalių piliečiai.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min