15min be reklamos
2015 01 05, 11:00

Lietuvis darbdavys reikalauja „otkatų“ ir Olandijoje

Lietuviai sako, kad emigracijoje su tautiečiais geriau neprasidėti – apgaus, apvogs, nuskriaus. Socialinės dokumentikos laidoje „Emigrantai“ šį antradienį – dvi istorijos apie lietuvių emigrantų santykius su darbdaviais tautiečiais.
Emigrantas Olandijoje Linas
Emigrantas Olandijoje Linas / Laidos „Emigrantai“ stop kadras

Į Olandiją, Hagą „Emigrantų“ komanda atvyko gavę laišką iš Evelinos ir Lino. Jie norėjo pasidalinti savo nemalonia patirtimi su lietuviu darbdaviu. Evelina dar mokykloje pastojo, metė mokslus ir su dešimčia metų vyresniu vyru Linu bei jo septynerių metų sūnumi Eimantu išvyko kuo toliau nuo smerkiančių lietuvių akių.

Laidos „Emigrantai“ stop kadras/Emigrantai Olandijoje Evelina ir Linas
Laidos „Emigrantai“ stop kadras/Emigrantai Olandijoje Evelina ir Linas

Toli pabėgti nepavyko, nes Linas įsidarbino logistikos įmonėje, kurios vadovas buvo lietuvis. Darbdavys ėmė kontroliuoti Lino pajamas, siūlė papildomų darbų, už kuriuos vėliau reikalaudavo sumokėti 10 proc. nuo atlygio. Nekviestas ateidavo į svečius, elgdavosi kaip namie: gerdavo, rūkydavo, valgydavo. Bendravo su Evelina, vesdavosi Eimantą į atrakcionus ir visus tarpusavyje kiršindavo. Šeimoje kilo pykčiai ir nesantaika, poros santuoka pakibo ant plauko.

Šiandien Linas yra nuosavo statybų verslo vadovas. Kad įsitvirtintų versle, jam teko dirbti kone po 20 valandų per parą. Šiandien šeima džiaugiasi savo darbo vaisiais: grąžino skolą valstybei, liko tik 2 tūkstančiai eurų, nors skola buvo išaugusi iki 20 tūkstančių. Lietuviai tiki, jog sunkumai jau praeityje.

Kitas herojus – lietuvių darbdavys

Iš Žemaitijos, Plungės kilęs Julius atkakliai siekė rasti savo vietą užsienyje. Iš pradžių jis laimę bandė Nyderlanduose, po trijų mėnesių grįžo. Po to išvyko į egzotiškuosius Karibus dirbti kruiziniuose laivuose valytoju. Nukritus dolerio kursui Julius nusprendė grįžti. Po kiek laiko išvyko į Norvegiją dirbti statybininku. Šiandien lietuvis yra „Jumil Forskaling“ įmonės vadovas. Visi Juliaus darbuotojai – lietuviai, neatsistebintys darbdavio sąžiningumu ir vakarietišku įmonės valdymu.

„Emigrantai“ – antradienį 18.50 val. per LRT televiziją. Reportažus rengė Orijus Gasanovas ir Akvilė Kavaliauskaitė. Laidos įrašą galite rasti LRT.lt „Mediatekoje“.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min