Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 24d. 10:01

Lietuvis verslininkas internetą tiekia ir karo zonose

Interneto ryšys
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Interneto ryšys

Net karo zonose dirbantis verslininkas Vidmantas Tomkus savo iniciatyva ir lėšomis netoli Vilniaus įkūrė Liepiškių technologijų parką, kuriame sumontuotas vienintelis Baltijos šalyse palydovinio ryšio mazgas, rašo dienraščiai „Vilniaus diena“ ir „Kauno diena“.

„Esu įkūręs dvi įmones: „Arcus Novus“ ir „SatGate“. Pirmoji labiau susijusi su investicijomis, įvairiais projektais, jai priklauso visa mūsų techninė įranga. O „SatGate“ tiekia telekomunikacijų paslaugas. Lietuvoje veiklos beveik nevykdome. Bene vienintelė mūsų veikla šalyje – tiesioginės renginių transliacijos. Turime kilnojamas stotis, kurios, trumpai tariant, iš bet kurios pasaulio vietos gali perduoti informaciją į palydovus“, – teigė V.Tomkus.

Pasak jo, didžiausia verslo dalis yra Artimuose Rytuose – Irake, Afganistane, Libane ir kitose Vidurinės Azijos buvusiose Sovietų Sąjungos valstybėse: Kazachstane, Uzbekistane, Tadžikistane, Turkmėnistane, Azerbaidžane.

„Palydoviniu ryšiu internetą tiekiame į Užkaukazės regioną – Gruziją, Armėniją, ir karštuosius taškus, tokius kaip Irakas Afganistanas ar Libanas“, – teigė V.Tomkus

Anot jo, šalyse, kuriose vyksta kariniai konfliktai ar pilietiniai karai, beveik nėra konkurencijos.
„Pavyzdžiui, Irake ar Afganistane net nėra normalios ryšių infrastruktūros – vieni kabeliai užminuoti, kiti – jau susprogdinti. Taigi ten palydovinis ryšys – labai aktualus“, – kalbėjo V.Tomkus.

Jis teigė, jog sunku prognozuoti, ar šiemet įmonėms pavyks dirbti pelningai.
„Ar šįmet uždirbsime pelno, dar nežinau. Šioks toks pliusas tikriausiai bus, bet nedidelis“, – sakė įmonių įkūrėjas.

Netoli Vilniaus įkurtas Liepiškių technologijų parkas, kuriame sumontuota palydovinė įranga, jo teigimu, įrengti kainavo kiek mažiau nei 10 mln. litų.

„Įranga, infrastruktūra ir pastatai kainavo iki 10 mln. litų. Miške nebuvo ir šviesolaidžio tinklo, tad iki Naujosios Vilnios patys kasėme griovius ir tiesėme laidus. Nuo šių metų jau viskas veikia, o ateityje gal ir kitos aukštųjų technologijų įmonės ten įsikurs“, – sakė V.Tomkus. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min