Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviškai gimnazijai Širvintose – informacija apie eurą lenkų kalba

Informacija apie eurą
A.Buzienės nuotr. / Informacija apie eurą
Šaltinis: 15min
0
A A

Širvintų miesto Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos direktorė Audronė Buzienė trečiadienį pasipiktino iš Lietuvos banko gautu siuntiniu su informacija apie eurą. Nors mokykla lietuviška, Lietuvos bankas informaciją pateikė lenkų kalba.

„Atplėšusi voką suglumau. Žinoma, yra žmogiškasis faktorius – žmonės galėjo suklysti. Tačiau tai galėjo būti ir išankstinė nuostata, esą Širvintos, čia gyvena nemažai lenkų. Nesinorėtų iš smulkmenos priskaldyti vežimo, tačiau mes esame lietuviška mokykla“, – sakė ji.

A.Buzienė patikslino siuntinį su informacija gavusi kaip gimnazijos vadovė.

Nos neturiu jokio nusistatymo prieš lenkus, bet jausmas nekoks.

Ji bandė Lietuvos banko atstovų pasiteirauti, kodėl taip įvyko, tačiau prisiskambinti jiems nepavyko.

„Nos neturiu jokio nusistatymo prieš lenkus, bet jausmas nekoks“, – prisipažino ji.

Lietuvos bankas: to prašė savivaldybė

Lietuvos banko Leidybos ir vertimų skyriaus viršininkas Linas Dikavičius 15min.lt paaiškino, kad šioje situacijoje nebuvo klaidos.

Prieš kurį laiką centrinis bankas kreipėsi į savivaldybes, prašydamas išplatinti lankstinukus tautinių mažumų kalbomis tikslinėms grupėms.

„Atsižvelgus į ribotą leidinių kiekį ir tai, kad beveik visi namų ūkiai gaus lankstinukus lietuvių kalba, įstaigoms buvo išsiųsti tik paraiškose nurodyti kiekiai tautinių mažumų kalbomis. Minėta švietimo įstaiga gavo savivaldybės paraiškoje nurodytą leidinių kiekį lenkų kalba“, – teigė jis.

Lietuvos bankas į daugiau kaip 1,3 milijono namų gruodį pradėjo siųsti Europos centrinio banko ir Lietuvos banko parengtus informacinius eurų paketus, kurių kiekviename pateikiama praktinė informacija apie grynuosius eurus bei dvi specialiai euro įvedimui pagamintos trimatės valiutos skaičiuoklės.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min