Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvių atsakas lenkams: „Broliai lenkai, leiskite mokytis lietuviškai!“

Plakatas
Protesto organizatorių nuotr. / Plakatas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pilietiškai aktyvus jaunimas šeštadienį dieną surengė piketą prie Vilniuje įsikūrusios Lenkijos Respublikos ambasados. Akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į lietuvių tautinės mažumos švietimo problemas kaimyninėje šalyje.

„Visi vienaip ar kitaip žinome apie nelengvą situaciją gausiai lietuvių gyvenamuose Punske ir Seinuose, tad nusprendėme prisidėti prie to, kad šiems klausimams būtų skirta daugiau dėmesio, – pranešime spaudai cituojamas vienas organizatorių Linas Kojala. – Nuolatos girdime, kad trūksta vadovėlių lietuvių kalba, sparčiai mažėja veikiančių lietuviškų mokyklų skaičius, todėl įteikėme kreipimąsi į Lenkijos vadovus, kuriame prašome užtikrinti tautinių mažumų teisę į švietimą sava kalba.“

Piketuotojai atkreipė dėmesį, jog daugelis vietos gyventojų turi Lenkijos pilietybę, mokosi, dirba ir gyvena Lenkijoje, yra lojalūs šiai valstybei, puikiai moka lenkų kalbą, tačiau nori išsaugoti savo šaknis, savo kilmę ir nori mokytis lietuviškai. Tam, anot piketuotojų, Lenkijos valdžia neskiria pakankamai dėmesio ir lėšų.

„Broliai lenkai, leiskite mokytis lietuviškai!“ – rašyta ant vieno iš plakatų.

Tuo tarpu šeštadienį prie Seimo rūmų prasidėjo Lietuvos lenkų mokyklų streiko komitetų organizuota protesto akcija, į kurią susirinko tūkstančiai žmonių. Organizatoriai tvirtina, kad taip bandoma išsakyti savo nepasitenkinimą Lietuvos švietimo reforma ir naujuoju Švietimo įstatymu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min