Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvių dailininkės darbas – Vatikano muziejuje

Angelo sparnas II
V.Juškutės darbas / Angelo sparnas II
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje lietuvių dailininkės meno kūrinys pateko į Vatikano muziejų. Menininkų tvirtinimu, tai didžiulė garbė mūsų šaliai.

Vilniaus nepriklausomų meno galerijų asociacijos prezidentas Donatas Juškus,vasarą inicijavęs  žygį „Gold of Lithuania“ po Viduržemio jūros uostus, antradienį paskelbė, kad Vatikane šiuo metu yra eksponuojamas Violetos Juškutės modernus meno kūrinys „Angelo sparnas II“.

Organizatorių nuotr./Pirmą kartą Lietuvos istorijoje lietuvių dailininkės meno kūrinys pateko į Vatikano muziejų.
Organizatorių nuotr.

 „Tai nėra paprastas piešinys, kabinamas ant sienos. Tai yra modernus šiuolaikinio meno objektas – ant metalo rėmo iš rankų darbo popieriaus plunksnų sudarytas angelo sparnas“, – pasakojo D.Juškus.

Jo tvirtinimu, projekto „Gols of Lithuania“ dovana Vatikanui pasirinkta neatsitiktinai. Tai yra antroji  meno diptiko dalis. Pirmoji 2007 metais dalyvavo Europos kylančių menininkų parodoje Amsterdame ir buvo atrinkta į „Sotheby‘s“ labdaros aukcioną, kurios komisiją sudarė žymiausi pasaulio meno ekspertai. Už aukcione parduotą V.Juškutės darbą surinktos lėšos buvo skirtos „UNICEF“.

Iškeliavęs į Vatikano muziejų pusantro metro skersmens „Angelo sparnas II“ taps prisiminimo apie Lietuvos tūkstantmetį ir lietuvių buriuotojų kelionę po Viduržemio jūrą simboliu. D.Juškaus tvirtinimu, šiuo metu tarp tokių meno pasaulio grandų kaip P.Picaso ir kitų demonstruojamas lietuvės darbas gali būti paliktas ir nuolatinėje Vatikano muziejaus ekspozicijoje. „Muziejaus ekspertai spręs, ar palikti lietuvės meno kūrinį nuolatinei ekspozicijai. Tačiau galiu pasakyti vieną, kad bet kuriuo atveju Lietuvai tai didelė garbė, nes tikrai ne visų didžiųjų Europos šalių dovanojami darbai patekdavo į Vatikano muziejų apskritai“, – džiaugėsi D.Juškus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min