Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 30d. 05:54

Lietuvius skiepytis vilioja nemokama kava, pigesne medicina ir loterija

Vakcinavimas Zapyškyje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Vakcinavimas Zapyškyje
Pasiskiepijusiems nuo COVID-19 – nemokamas patiekalas, suktinė ar loterijos bilietas. Taip įvairiose pasaulio šalyse skatinama vakcinacija. Tokių iniciatyvų netrūksta ir Lietuvoje – vakcinuoti žmonės gali gauti nuolaidą medicinos tyrimams, sporto klubo abonementą ar kavos puodelį nemokamai. 15min pasidomėjo, kokios akcijos taikomos skirtingose savivaldybėse.

Iki šiol bent viena vakcinos doze paskiepyti 44 proc. Lietuvos gyventojų. Sveikatos specialistams kelia nerimą tai, kad skiepijimo tempas ima lėtėti.

Pasaulio žiniasklaidoje mirga pavyzdžių, kaip gyventojai papildomai motyvuojami skiepytis. Štai JAV už skiepą buvo dalijamos suktinės, Rusijoje viliojama galimybe laimėti automobilį.

Lietuvoje tokios motyvacijos kampanijos sutinkamos pozityviai, tačiau nemokamai paslaugas siūlantys verslai sakosi nesulaukiantys milžiniško klientų antplūdžio.

Pirmieji nemokamą kavą pasiskiepijusiems pasiūlė Vilniuje veikiantis restoranų tinklas „Plus Plus Plus“. Akcija tebesitęsia iki šiol, o vakcinuoti asmenys vaišintis kavos puodeliu gali kasdien – po vieną per dieną.

„Savaitgalį užsuka daugiau žmonių. Per dieną išdalijame apie 50–70 kavos puodelių. Daugiau ateina vyresnio amžiaus žmonės, yra tokių, kurie ateina gerti kavos kasdien“, – 15min pasakoja įmonės vadovas Aurimas Zimnickas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kava
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kava

A.Zimnickas sako abejojantis, kad nemokama kava galėtų nulemti abejojančių apsisprendimą vakcinuotis, tačiau tikina, kad vykdoma akcija skatina diskusiją visuomenėje.

„Tarkime, viena senjorė sako kitai, kad eis nemokamai gerti kavos. Sužinojusios apie tokią galimybę, gal ir kitos jos draugės nueis pasiskiepyti.

Nemanau, kad kavos puodelis pakeis sprendimą, bet gerai, kad jis iškelia tą vakcinacijos klausimą, kad toks apskritai yra“, – aiškina „Plus Plus Plus“ vadovas.

Pasirūpinti sveikata pigiau

Viešasis sektorius siekia auginti vakcinacijos rodiklius nuolaidomis. Druskininkų ligoninė siūlo 30 proc. nuolaidą pasirinktam tyrimui ar tyrimų paketui. Ją gali gauti tik visiškai pasiskiepiję druskininkiečiai.

Druskininkų ligoninės direktorė Evelina Raulušaitienė pasakoja, kad šią akciją gydymo įstaiga įtraukė kartu su savivaldybe.

„Turėjome kovidinį skyrių ir žinome, kaip liga atrodo iš arti. Turime nemažą srautą žmonių tyrimams, tad kilo mintis sukurti papildomą motyvacijos priemonę. Mūsų tikslas – kad kuo daugiau žmonių pasiskiepytų ir galėtume kuo greičiau suvaldyti pandemiją“, – 15min sako ligoninės direktorė.

123RF.com nuotr./Kraujo tyrimai
123RF.com nuotr./Kraujo tyrimai

Kol kas nuolaida taikoma tik naujai paskiepytiems asmenims, kuriems Druskininkų vakcinacijos punktuose įteikiami specialūs kuponai, tačiau, E.Raulušaitienės teigimu, ateityje planuojama šią nuolaidą taikyti ir gavusiems skiepą anksčiau.

Vilioja loterija

Nuo koronaviruso pirma doze pasiskiepiję gyventojai Marijampolėje gali dalyvauti loterijoje bei laimėti įvairiausių prizų.

Tarp jų – elektrinis paspirtukas, skrydžiai karšto oro balionu, apžvalginiai skrydžiai lėktuvu.

Tačiau vertingi prizai vilioja ne visus – vakcinacijos apimtys sumenko ir šioje savivaldybėje.

Bruce'o Marso/ Unsplash nuotr./laimėtojas
Bruce'o Marso/ Unsplash nuotr./laimėtojas

„Skiepijimo apimtys tikrai mažėja gal jau kelias savaites, tačiau tai vyksta visoje Lietuvoje. Be mūsų loterijos mieste jos gal ir dar sparčiau būtų sumenkusios“, – BNS anksčiau sakė Marijampolės mero patarėja, vakcinavimo koordinatorė Agnė Pavelčikienė.

Pasak jos, jei nebūtų loterijos, pastarosiomis savaitėmis besiskiepijančių būtų maždaug penktadaliu mažiau.

Kviečia skiepytis ir sportuoti

Siekdami paskatinti žmones rūpintis savo sveikata, o kartu sugrįžti į sporto sales, „Impuls“ ir „Lemon Gym“ sporto klubai pasiskiepijusiems bent viena vakcinos doze siūlo nemokamą 10 dienų narystę pasirinktame sporto klube.

Pasak „Impuls“ ir „Lemon Gym“ vadovo Vidmanto Šiugždinio, surengti tokią motyvacinę kampaniją pastūmėjo noras, kad kuo daugiau lankytojų būtų pasiskiepiję.

„Ir klientai jaustųsi saugesni, kai didelis procentas vakcinuotų lankytojų, ir kartu valstybės institucijų požiūris į sporto klubams taikomus ribojimus pozityvesnis. Tai buvo abiem pusėms naudingas postūmis į laisvesnę veiklą“, – aiškina V.Šiugždinis.

15min nuotr./Vidmantas Siugždinis
15min nuotr./Vidmantas Siugždinis

„Mes galvojame, kad šalies verslai šiaip galėtų ir turėtų prisidėti prie to, kad kartu išeitume iš šios bendros situacijos“, – 15min sako sporto klubų vadovas.

Jis apgailestauja, kad kol kas juntamas panašių iniciatyvų trūkumas – prekybininkai ir verslai labiau linkę siūlyti nuolaidas, o ne dalyti nemokamas prekes ir paslaugas vakcinuotiems asmenims.

Šią akciją V.Šiugždinio vadovaujami sporto klubai pradėjo gegužės 5 dieną. Per tą laiką jau išdalinta 2500 „Lemon Gym“ ir „Impuls“ 10 dienų narysčių. Akciją ketinama tęsti iki vasaros pabaigos.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Paslaugų teikimą atnaujinęs sporto klubas „Impuls“
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Paslaugų teikimą atnaujinęs sporto klubas „Impuls“

Motyvuoja skiepytis darbuotojus

Prekybos tinklas „Maxima“ pasiskiepijusiems savo darbuotojams žada paskatą.

„Tiems darbuotojams, kurie pasiskiepijo nuo COVID-19, už jų sąmoningą ir visuomenei naudingą sprendimą atsidėkojame suteikdami simbolinius 10 eurų vertės „Eurovaistinės“ dovanų kuponus. Šie gali būti išleidžiami ne tik sveikatos, grožio prekėms įsigyti, bet ir „Eurovaistinėje“ teikiamoms paslaugoms. Dovanos kuponu galės pasinaudoti nebūtinai „Maximos“ darbuotojai, bet ir jų šeimos nariai“, – 15min komentuoja „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Partnerio nuotr./MAXIMA parduotuvės darbuotoja
Partnerio nuotr./MAXIMA parduotuvės darbuotoja

Skaičiuojama, kad dovanų kuponai visiems pasiskiepijusiems darbuotojams atsietų apie 200 tūkst. eurų.

Šiuo metu daugiau nei 6,6 tūkst. „Maximos“ darbuotojų jau yra pasiskiepiję pirmąja vakcinos doze. Per pastaruosius 6 mėnesius COVID-19 infekcija yra persirgę per 1 tūkst. darbuotojų. Galimą imuninį atsparumą koronavirusui turi beveik 50 proc. aktyviai dirbančių „Maximos“ darbuotojų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min