Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 25d. 09:30 , Atnaujinta: 2020 lapkričio 25d. 16:12

Lietuvoje – 2289 nauji koronaviruso atvejai, 23 žmonės mirė, virusas plinta ligoninėse, ugdymo, globos įstaigose, naujas protrūkis – muitinėje

Mobilus koronaviruso patikros punktas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Mobilus koronaviruso patikros punktas

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 2289 nauji koronaviruso atvejai, skelbia Statistikos departamentas. 606 iš jų registruoti Vilniaus, 559 – Kauno, 267 – Klaipėdos, 231 – Šiaulių, 145 – Panevėžio, 142 – Marijampolės apskrityse. Dar 87 infekcijos atvejai patvirtinti Alytaus, 83 – Telšių, 76 – Tauragės ir 71 – Utenos apskrityse. 22 atvejai kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo, skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Nuo koronaviruso per parą mirė 23 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 19 užsikrėtusiųjų. Iš viso šalyje patvirtinti 51 665 COVID-19 atvejai. 12 tūkst. 282 žmonės pasveiko nuo ligos, o 38 755 – serga.

Iš per praėjusią parą gautų 2289 teigiamų testų rezultatų 845 į sistemą pateko vėlai vakare ir naktį. NVSC darbo valandomis buvo gauti 1444 teigiami testų rezultatai, iš kurių 944 epidemiologinė diagnostika atlikta, likusių – atliekama šiandien.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, registruota 289.

Virusas toliau plinta ligoninėse ir globos namuose

Antradienį registruoti koronaviruso atvejai, susiję su protrūkiais Širvintų ligoninės palaikomojo gydymo skyriuje, Vilkpėdės ligoninėje, Ukmergės ligoninėje, taip pat – LSMU Kauno ligoninėje, Raseinių, Kėdainių ligoninėse, Šakių ligoninės Vidaus ligų skyriuje, Biržų, Rokiškio ligoninėse.

23 koronavirusinės infekcijos atvejai, patvirtinti vakar, siejami su protrūkiu Raseinių rajone veikiančiuose Blinstrubiškių socialinės globos namuose. Asmenys yra šios įstaigos gyventojai.

Dar 9 infekcijos atvejai, patvirtinti vakar, epidemiologų vertinimu, yra susiję su protrūkiu Telšių Vyskupijos Caritas Klaipėdos regiono globos namuose. Iš viso šiuo metu nustatyti 47 infekcijos atvejai, siejami su šiuo protrūkiu, iš kurių 33 yra globotiniai ir 14 darbuotojų.

Be to, ir toliau registruoti COVID-19 atvejai, susiję su protrūkiais Klaipėdos rajono Viliaus Gaigalaičio globos namuose, Palangos globos namuose, Šalčininkų rajono Eišiškių asmens sveikatos priežiūros centro Globos skyriuje, Marijampolės Švč. Marijos globos namuose, Kvėdarnos senelių globos namuose, Telšių rajono Varnių palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, Utenos Šv. Klaros palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje.

Taip pat antradienį fiksuoti infekcijos atvejai, susiję su protrūkiais Pravieniškių pataisos namuose, Kauno tardymo izoliatoriuje.

Vakarykštę parą taip pat registruoti atvejai, siejami su protrūkiais ugdymo įstaigose: Klaipėdos darželyje-mokykloje „Varpelis“, Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje, Klaipėdos Vydūno gimnazijoje, Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Radastėlė“, Klaipėdos lopšelyje–darželyje „Ąžuoliukas“, Jonavos Panerio pradinėje mokykloje, Ukmergės vaikų lopšelyje-darželyje „Nykštukas“, Panevėžio „Vilties“ progimnazijoje, Kelmės rajono Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijoje, Utenos Aukštakalnio pradinė mokykloje.

Nauji protrūkiai praėjusią parą registruoti Ukmergės rajono Jasiuliškių socialinės globos namuose, Vaikų ligoninės Vaikų reabilitacijos skyriuje Druskininkų „Saulutė“, Naujosios Akmenės ligoninėje. Taip pat naujas protrūkis fiksuotas Kazlų Rūdos ligoninėje, kur iš viso patvirtinti 9 infekcijos atvejai, iš kurių 6 – Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje.

Be to, antradienį infekcijos protrūkis užfiksuotas ir Tauragės rajono Pagramančio bendruomenės centro „Gramančia“ socialinės globos namuose – patvirtinta 14 COVID-19 ligos atvejų, iš kurių 10 yra gyventojai ir 4 darbuotojai.

Taip pat naujas protrūkis fiksuotas Kauno teritorinės muitinės Kybartų kelio poste.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 215.

Klaipėdos universitetinė ligoninė, kur gydomi pacientai su sunkesne COVID-19 forma, informavo, kad šiuo metu yra hospitalizuoti 122 pacientai.

69 iš jų taikoma deguonies terapija. Visų pacientų sveikatos būklės patenkinamos.

12 pacientų gydoma reanimacijos skyriuje, vienuolikai iš jų taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, vienam pacientui skiriama deguonies terapija.

Lietuvoje – dar 23 mirties nuo koronaviruso atvejai

NVSC praneša, kad iš gydymo įstaigų praėjusią parą gauta informacija apie 23 mirties nuo koronaviruso atvejus, asmenys turėjo gretutinių susirgimų. Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 432 gyvybes.

7 mirties atvejai registruoti Klaipėdos apskrityje. Asmenys priklausė 60-69, 70-79, 80-89 ir 90-99-erių metų amžiaus grupėms.

5 mirties atvejai registruoti Šiaulių apskrityje. Asmenys priklausė 60-69, 70-79 ir 80-89-erių metų amžiaus grupėms.

3 mirties atvejai registruoti Utenos apskrityje. Asmenys priklausė 50-59, 70-79 ir 80-89-erių metų amžiaus grupėms.

2 mirties atvejai fiksuoti Vilniaus apskrityje. Asmenys priklausė 60-69-erių metų amžiaus grupei.

2 mirties atvejai fiksuoti Marijampolės apskrityje. Asmenys priklausė 70-79 ir 90-99-erių metų amžiaus grupėms.

2 mirties atvejai fiksuoti Telšių apskrityje. Asmenys priklausė 70-79 ir 80-89-erių metų amžiaus grupėms.

Kauno apskrityje praėjusią parą registruotas 1 mirties atvejis. Asmuo priklausė 80-89-erių metų amžiaus grupei.

Taip pat praėjusią parą 1 mirties atvejis registruotas Panevėžio apskrityje. Asmuo priklausė 70-79-erių metų amžiaus grupei.

Be to, vakarykštę parą registruota 19 mirties atvejų (8 Vilniaus, 5 Telšių, po 3 – Kauno ir Klaipėdos apskrityse) kai užsikrėtusieji koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Ligoninėse gydomi 1707 COVID-19 pacientai, 126 iš jų – reanimacijoje

Ligoninėse gydomi 1707 COVID-19 pacientai, 126 iš jų – reanimacijoje, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas.

Deguonis reikalingas 924 pacientams, 82 asmenims taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Šiuo metu užimta apie pusė ligoninių lovų 8 982 iš 16 tūkst. 788.

Iš 669 reanimacijos lovų užimta kiek daugiau nei pusė – 395. Iš 614 lovų, kuriose gali būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, užimtos yra 238, iš 6 255 lovų su deguonimi užimtos 2 286.

Pagrindiniai praėjusios paros COVID-19 pandemijos rodikliai:

  • Bendras patvirtintų atvejų konkretiems žmonėms skaičius: 51655
  • Per praėjusią parą patvirtintų naujų atvejų konkretiems žmonėms skaičius: 2289
  • Per praėjusią parą nuo koronaviruso mirusių asmenų skaičius: 23
  • Bendras mirusių nuo koronaviruso asmenų skaičius: 432
  • Dėl kitų priežasčių mirusių užsikrėtusių koronavirusu asmenų skaičius: 186
  • Pasveikusių asmenų skaičius: 12282
  • Sergančių koronavirusu asmenų skaičius : 38755
  • Per vakar dieną ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 12697
  • Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 1197419

Antradienį skelbta apie per parą nustatytus 1169 naujus COVID-19 atvejus, 17 mirusių užsikrėtusiųjų.

Koronavirusas antradienį patvirtintas konservatoriams Seimo nariams Vytautui Juozapaičiui ir Andriui Kupčinskui.

Kadenciją baigiantis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad svarstoma medikams privalomai nurodyti ligoninėse gydyti COVID-19 sergančius pacientus, nes dabar gydymą organizuojančioms įstaigoms yra sudėtinga pasitelkti papildomą personalą dėl skirtingo įstaigų pavaldumo. Medikų atstovai teigia, kad tokiu atveju reikėtų aiškiai įvardyti, kokių kompensacijų į pavojingas sąlygas dirbti perkeliamas personalas sulauktų.

Laikinasis premjeras Saulius Skvernelis sako, kad prekybos centruose pastebimi dideli žmonių susibūrimai ir jiems neužtikrinus žmonių srautų ribojimo, gali tekti griežtinti jų veiklos sąlygas. Lietuvos prekybos įmonių asociacija savo ruožtu teigia, kad didžiuosiuose prekybos centruose pastebimas iki 50 proc. lankytojų srautų sumažėjimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min