Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 16d. 10:38

Lietuvoje baigtas diegti greičio matuoklių tinklas drausmins „kelių erelius“

Greičio matuoklis Klaipėdoje
Egidijaus Jankausko/15min.lt nuotr. / Greičio matuoklis Klaipėdoje

Inžinerinių sprendimų bendrovė „Fima“ baigė didžiausią iki šiol Lietuvoje greičio matuoklių diegimo projektą, finansuojamą Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos. Dabar Lietuvos valstybinės reikšmės keliuose pažeidėjus fiksuoja bendrovės įdiegti 139 stacionarūs ir 11 mobiliųjų greičio matuoklių, rašoma bendrovės „Fima“ pranešime.

„Kasmet dėl to, kad vairuotojai viršija leistiną greitį, žūsta apie 300 žmonių ir apie 2 500 sužeidžiama. Akivaizdu, kad vien pamokslavimais laikytis nustatyto greičio nepriversi. Tikimės, kad pavojinguose kelio ruožuose pastatyti greičio matuokliai per ateinančius metus avarijų skaičių padės sumažinti“, – sako Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos Eismo saugumo skyriaus vedėjo pavaduotojas Povilas Narbutas.

Pasak jo, greičio matuokliai puikiai veikia prevenciškai – juos pamatę vairuo­tojai sulėtina transporto priemones ir dažnai to pakanka, kad neįvyktų skaudi nelaimė. Žinoma, matuokliai taip pat yra patikima priemonė piktybiniams greičio viršytojams fiksuoti.

Lietuvoje 150 greičio matuoklių tinklą įdiegusios intelektualių inžinerinių sprendimų bendrovės „Fima“ Sprendimų departamento direktorius Rokas Šlekys teigia, kad svarbiuose valstybiniuose automobilių keliuose sumontuoti vokiški įrenginiai „Mul­taRadar“ pažeidėjus fotografuoja itin kokybiškai.

„Sumontuoti stacionarūs greičio matuokliai su fotografavimo įranga vienu metu fiksuoja kiekvienos važiuojančios transporto priemonės laiką, važiavimo greitį, kryptį bei klasę. Nuotraukoje yra aiškiai matomas vairuotojo veidas, bendras trans­porto priemonės vaizdas ir jos valstybinio numerio ženklas, kuris automatiškai įtraukiamas į suformuotą pažeidimo bylą“, – sako „Fimos“ atstovas.

Pasak R.Šlekio, svarbūs ir kiti techniniai „Mul­taRadar“ prietaisų parametrai: įranga veikia nuo minus 32 iki plius 50 laipsnių Celsijaus temperatūroje. Greičio matavimo paklaida, kai greitis siekia 100 km/val., yra iki 3 procentų.

Visuose greičio matuokliuose taip pat įrengta elektroninė apsaugos sistema, kuri reaguoja į bandymus niokoti įrangą ar nesankcionuotai ją atidaryti. Elektroninė sistema signalus akimirksniu perduoda Viešosios policijos ap­saugos tarnybai, kuri operatyviai atvyksta į įvykio vietą.

Be 139 stacionarių matuoklių, pažeidėjus Lietuvos valstybinės reikšmės keliuose fiksuoja 11 mobiliųjų greičio matuoklių, „Fimos“ įrengtų patruliuojančiuose skiriamaisiais ženklais nepažymėtuose policijos automobiliuose.

Matuoklių užfiksuoti duomenys apie pažeidimus automatiškai keliauja į Vilniuje, Giraitės gatvėje esantį duomenų apdorojimo centrą arba į centrus regioniniuose kelių policijos pad­aliniuose. Stebėjimo centruose „Fima“ sukūrė 20 kompiuterizuotų darbo vietų.

Susisiekimo ministerijos ir Lietuvos policijos iniciatyva prieš šio projekto įgyvendinimą jau buvo įdiegta keletas matuoklių šalies keliuose. Iš viso valstybiniuose keliuose greitį dabar fiksuoja 151 stacionarus įrenginys bei važinėja 12 kelių patrulių mašinų su mobiliaisiais greičio matuokliais.

Beje, iki 10 proc. greičio matuoklių vietų kasmet bus keičiama. Įrenginiai bus pašalinami iš ten, kur avaringumą sumažinti pavyks kitomis priemonėmis: perdarant sankryžas, platinant kelius, įrengiant „gulintį policininką“, šviesoforą ar pan. Šie greičio matuokliai bus perkeliami į naujai identifikuotas avaringas vietas, kuriose reikia nedelsiant imtis prevencijos priemonių, rašoma bendrovės „Fima“ pranešime.

Jei norite pamatyti tikslų žemėlapį, kuriose vietose bendrovė „Fima“ įrengė greičio matuoklius, spauskite čia.


Žiūrėti Greičio matuokliai Lietuvos keliuose didesniame žemėlapyje

Tuo tarpu 15min.lt toliau ragina savo skaitytojus būti aktyvius ir toliau kartu interaktyviame žemėlapyje nuolat atnaujinti turimus duomenimis. Jei žinote, kur stovi stacionarus greičio matuoklis, tačiau jo nėra aukščiau matomame žemėlapyje, praneškite mums apie tai elektroniniu paštu 15min@15min.lt.

Savo laiške, jei įmanoma, kaip galima tiksliau nurodykite vietą, kurioje stovi greičio matuoklis, į kurią pusę jis nukreiptas (kuria kryptimi važiuojančių automobilių greitį matuoja) ir koks leistinas greitis toje vietoje. Redakcija įsipareigoja, gavusi skaitytojų informacijos, žemėlapį nuolat atnaujinti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min