Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 29d. 12:48 , atnaujinta: 2014 sausio 29d. 13:48

Į Lietuvą gydytis atvykęs ukrainietis Rostislavas Melnykas: „Merginą „Berkut“ užpuolikai paleido, o vyrus ėmė talžyti“

Gydytis į Vilnių atskraidintas Euromaidano kovotojas Rostislavas Melnykas
Gydytis į Vilnių atskraidintas Euromaidano kovotojas Rostislavas Melnykas

Į Lietuvą gydytis trečiadienį atvykęs 23 metų Ukrainos pilietis Rostislavas Melnykas neatmeta galimybės, kad ateityje gali prašyti politinio prieglobsčio mūsų šalyje. Jis baiminasi dėl savo gyvybės. Būtent dėl to ukrainietis tikina oficialiai nesikreipęs į gydymo įstaigas Kijeve po to, kai jį žiauriai sumušė „Berkut“ pareigūnai.

R.Melnykas buvo smarkiai sumuštas praėjusią savaitę. Tądien jis su draugais jau ne pirmą kartą dalyvavo automaidano akcijoje. Grupė patruliavo netoli Hruševskio gatvės ir jau ruošėsi namo, kai jų automobiliui kelią užblokavo „Berkut“ pareigūnai.

Vaikinas, trečiadienį Vilniaus ligoninėje susitikęs su Lietuvos žiniasklaida, itin vaizdingai pasakojo prisiminimus iš lemtingos dienos.

Pasak jo, automobiliu jie važiavo penkiese. Mašinoje buvusią merginą pareigūnai paleido, vairuotojui trenkė į veidą ir leido nuvažiuoti, o tris vaikinus ėmė smarkiai talžyti.

„Aš nemačiau nė vieno veido. Jų buvo 10–15“, – prisiminė R.Melnykas.

Jis aiškino nežinąs, kaip „Berkut“ suprato, kad vaikinai dalyvavo automaidano akcijoje. Du sumuštus jaunuolio draugus Denisą ir Igorį „Berkut“ po muštynių kažkur išsivežė. „Po to įvykio iki dabar jų nemačiau“, – teigė jis.

Kodėl nebuvo suimtas, o po užpuolimo tiesiog sumuštas paliktas gatvėje, R.Melnykui paaiškinti nesunku. Pasak jo, net „Berkut“ galėtų sunkiai įrodyti, kad jis pats kaltas dėl sužeidimų, kai buvo tiesiog ištrauktas iš mašinos ir sudaužytas. Be to, patyrė tokių traumų, kurios negaunamos ką nors puolant.

„Dievas mane išgelbėjo“, – pasakodamas, kodėl nebuvo suimtas, pridūrė vaikinas.

Gydė pogrindyje

Po įvykio vaikinas nesikreipė į Kijevo medikus oficialiai, nes baiminosi, kad jį ne gydys, o suims: „Po įvykio susistabdžiau pakeleivingą mašiną, kuri mane nuvežė į pogrindinę ligoninę.“

Jis yra sumuštas. Lūžę rankos kaulai, sužalota galva. Tai muštynių pasekmė, – teigė P.Gradauskas.

Pogrindinėse medicinos įstaigose jam buvo atlikta plaučių operacija, drenažas, jis gavo antibiotikų. I

šgirdęs, kad Lietuva nutarė siūlyti pagalbą nukentėjusiems Kijeve, R.Melnykas nutarė pasinaudoti šia galimybe.

Lietuvos ambasadai atsivežti į Lietuvą būtent jį rekomendavo Maidano medikai.

Šiuo metu ukrainietis paguldytas į Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę Lazdynuose. Krūtinės chirurgijos skyriaus vedėjas Paulius Gradauskas tikina, kad jaunuoliui pogrindyje buvo suteikta visa būtina pagalba. Medikui akivaizdu, kad patirtos traumos liudija apie baisų mušimą.

„Jis yra sumuštas. Lūžę rankos kaulai, sužalota galva. Tai muštynių pasekmė. Jis buvo operuotas dėl plaučio plyšimo, dabar jau drenažinės sistemos pašalintos. Likęs dešinės pusės plaučio skilties sumušimas. Dėl to reikės bent kelių parų gydymo vaistais“, – teigė medikas.

Ligoninėje R.Melnykas bus gydomas bent iki penktadienio.

Neatmeta liksiąs ilgiau

Vaikinas kol kas nežino, ką darys po to, kai gydymas Vilniuje bus baigtas. „Jei dar pakalbėsiu, matyt, būsiu priverstas likti čia“, – klausiamas, ar neketina prašyti politinio prieglobsčio Lietuvoje, juokavo jis. – Pažiūrėsime, kaip toliau klostysis įvykiai Ukrainoje. Ten dabar situacija labai greitai keičiasi. Žinoma, baiminuosi dėl savo gyvybės. Dėl to ir nesikreipiau į oficialias Kijevo ligonines.“

Užsienio reikalų ministerija kol kas nėra numačiusi, kad Ukrainoje nukentėjusiems asmenims prieglobstis Lietuvoje būtų suteikiamas lengviau. Todėl jei R.Melnykas iš tiesų nutartų prašyti Lietuvos leisti jam čia likti ilgiau, jis pirmiausia būtų apgyvendintas Užsieniečių registracijos centre Pabradėje.

Aplankė prezidentė

Trečiadienio rytą aplankyti Vilniuje gydomo Ukrainos piliečio į ligoninę buvo atvykusi prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji pareiškė, kad atvykėlio sužeidimai rodo, jog prieš protestuotojus Ukrainoje naudota brutali jėga.

„Tai yra pirmas žmogus, bet Lietuva priims daugiau sužeistųjų iš Maidano. Iš tikrųjų tokie sužeidimai rodo, kad prieš žmones buvo naudojama brutali jėga, ir tai visiškai nepateisinama – valdžios brutalios jėgos naudojimas prieš savo piliečius niekada nebus pateisinamas“, – Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje Lazdynuose sakė prezidentė.

Vyriausybė sužeistiems protestuotojams iš Ukrainos gydyti skirs 50 tūkst. litų.

Išvis Lietuvoje ketinama gydyti dešimt Ukrainos piliečių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min