Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvoje daugėja pesimistų

Didžiausią susirūpinimą lietuviams dabar kelia ekonominė padėtis.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Didžiausią susirūpinimą lietuviams dabar kelia ekonominė padėtis.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Tik vienas iš dešimties lietuvių tikisi, kad šie metai bus geresni nei praėję – tai atskleidė naujausias „Eurobarometro" tyrimas.

2008 m. spalio mėnesį buvo apklausta 1011 respondentų Lietuvoje. Analogiški tyrimai atlikti visoje Europos Sąjungoje (ES).

Paaiškėjo, kad lietuviai lieka vieni didžiausių ES šalininkų – net 69 proc. apklaustųjų mano, kad narystė ES yra naudinga Lietuvai. Lietuviams ES pirmiausia reiškia laisvę keliauti, studijuoti ar dirbti kitose ES priklausančiose šalyse.

Statistinis europietis ES taip pat asocijuoja su taika, euru ir didesne Europos įtaka pasaulyje.

Lietuviai, skirtingai nuo kitų ES piliečių, nesirūpina dėl terorizmo, aplinkos ar imigracijos.Nerimauja dėl darbo

Palyginti su 2008 m. pavasariu, perpus sumažėjo manančių, kad ekonominė padėtis Lietuvoje yra gera – nuo 31 iki 15 procentų. Panašiai teigiamas ekonominės padėties vertinimas krito ir kitose Baltijos šalyse.

Taip pat lietuviai nerimauja dėl prastos padėties darbo rinkoje – per pusmetį nuo praėjusio tyrimo patenkintų situacija darbo rinkoje sumažėjo nuo pusės iki vos penktadalio.

Lietuvoje geriausia vertinama padėtis sveikatos priežiūros srityje (34 proc. gyventojų mano, kad ji yra gera), o pesimistiškiausiai žiūrima į pragyvenimo išlaidas ir galimybes įsigyti būstą – vos dešimtadalis lietuvių šiose srityse yra optimistai.

Netiki šviesiu rytojumi

2009-ieji lietuviams neatrodo būsiantys geri – tik 10 proc. mano, kad gyvens geriau nei praėjusiais metais, o 60 proc. teigia, kad metai bus blogesni.

Kaip ir daugumai europiečių, tautiečiams didžiausią nerimą kelia infliacija ir nusikalstamumas (atitinkamai 56 proc. ir 20 proc.), bet šių grėsmių reikšmė, palyginti su 2008 pavasariu, yra sumažėjusi  ir dabar daugiausia rūpinamasi ekonomine padėtimi (34 proc.), energetika (15 proc.) bei nedarbu (14 proc.).

Lietuviai, skirtingai nuo kitų ES piliečių, nesirūpina dėl terorizmo, aplinkos ar imigracijos.

Prognozuoja daugiau pesimizmo

Tyrimą pristatęs sociologas Mindaugas Degutis pabrėžė, kad kitoje „Eurobaromentro“ apklausoje atsispindės dabartiniai šalies bei Europos įvykiai – turėtų akivaizdžiaii kristi pasitikėjimas Lietuvos valdžia, o visoje Europoje turėtų atsirasti daugiau respondentų, neigiamai vertinančių energetinę situaciją.

„Kitame „Eurobarometro“ tyrime turėtų būti kritimas vertinant ekonominę situaciją bei įsidarbinimo perspektyvas. Sunku pasakyti, kiek jis bus drastiškas. Taip pat kris lietuvių pozityvus gyvenimo vertinimas, nes mūsų šalyje jis glaudžiai susijęs su ekonomine padėtimi“, – pristatydamas rezultatus kalbėjo M.Degutis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min