TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvoje ginklus gali įsigyti sergantys psichikos ligomis

Ginklas
Ginklas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvoje leidimas ginklui gauti gali būti išduotas ir žmonėms, sergantiems psichikos ligomis, jei jie gydosi privačiai, anonimiškai ir tikrinant gydytojų komisijai pasako, kad nesigydo, pranešė „Savaitės komentarai“.

Norinčius gauti leidimą ginklui įsigyti tikrinančios gydytojų konsultacinės komisijos teigia griežtai besivadovaujančios nustatyta tvarka: esą psichiatrai pacientus tikrina pagal specialią metodiką, be to, norintieji leidimo privalo atnešti pažymą, kad penkerius metus nesigydė pas psichiatrus savo poliklinikoje ir parašu patvirtinti, kad to nedarė anonimiškai ar privačiai. Vis dėlto patikrinti, ar žmogus iš tiesų nesigydė privačiai ar anonimiškai nėra galimybių.

Galutinį sprendimą išduoti ginklą priimanti policija nežino, kas psichines ligas gydosi oficialiai, nes nėra registro, kuriame būtų nurodyti sergantys asmenys. Policijos departamentas ne kartą kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM), bandydamas gauti šią informaciją, tačiau kol kas policininkai išduodami leidimus remiasi tik žmogaus pateiktais dokumentais.

Dar sudėtingesnė gyventojų, norinčių prasitęsti leidimą ginklui turėti, kontrolė. Ne visada reikia pateikti visus dokumentus, kurie reikalingi įsigyti leidimui, reikalingam ginklui gauti. Pavyzdžiui, jeigu žmogus turėdamas ginklą susirgo psichine liga, pakeitė gyvenamąją vietą ir joje neturi privalomo seifo ginklui saugoti, tačiau apie tai nepranešė, tai gali nesutrukdyti pratęsti leidimo ginklui turėti.

Policija norėtų, kad būtų sukurtas žmonių, sergančių psichikos ligomis registras, kuriame policija patikrintų, ar leidimų prašantys asmenys neserga psichikos ligomis, tačiau SAM tikina, kad toks registras pažeistų pacientų teises, nors jame ir būtų tikrinami tik leidimui ginklui prašantieji.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min