Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Maisto banko“ saugyklas papildė 176 tonos maisto

„Maisto bankas“ akcija
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Maisto banko“ akcija
Šaltinis: 15min
0
A A

Per Lietuvą nuvilnijusi „Maisto banko“ akcija pranoko organizatorių lūkesčius. Parduotuvių lankytojai nepasiturintiesiems šį savaitgalį paaukojo 856 tūkst. Lt vertės maisto.

Pirminiais duomenimis, labdaringos akcijos metu penkiasdešimties miestų gyventojai skurstantiems maitinti perdavė 284 tūkst. vienetų ilgai negendančių maisto produktų.

Tai – naujas „Maisto banko“ akcijos metu surinktos paramos maistu rekordas. 2010 metų rudens akcijoje „Maisto bankas“ gavo 249 tūkst. įvairių maisto prekių, 2009-iais surinkta 273 tūkst. produktų.  

Geradarių dovanoto maisto užtektų savaitę triskart per dieną maitinti 20 tūkst. menkas pajamas gaunančių žmonių.

„Didesnis žmonių dosnumas byloja apie atsigaunančią ekonomiką. Žinoma, daugiau aukoti skatina ir nerimas dėl sunkių krizės padarinių – aukšto nedarbo ir skurdo“ – teigė „Maisto banko“ vadovė Deimantė Žebrauskaitė.

Tūkstančiui vilniečių teko 412 litų vertės paaukoto maisto, o tiek pat Klaipėdos gyventojų šį savaitgalį skurstantiesiems maitinti skyrė 470 Lt.

Surinkti daugiau maisto leido ir „Maisto banko“ akcijos geografinė plėtra. Paramą maistu savanoriai rinko 325 parduotuvėse. Maistą aukoti šiemet buvo galima ne tik labdaringą akciją remiančių „Maximos“, „Iki“ ir „Rimi“ tinklų prekybos centruose, bet ir mažesnėse krautuvėse.

Žmonės nepasiturintiesiems dažniausiai pirko makaronų, kruopų ir cukraus. Brangesnių maisto produktų – aliejaus, margarino, mėsos ir žuvies konservų – surinkta mažiau.

Tradiciškai daugiausia maisto skurstantiesiems aukojo sostinės gyventojai. Vilniečių „Maisto banko“ akcijos indėlis įvertintas 224 tūkst. litų. Kauniečiai nepasiturintiesiems paaukojo maisto už 146 tūkst. Lt, uostamiesčio gyventojai nupirko 84 tūkst. Lt vertės maisto.  

Atsižvelgiant į miestų gyventojų skaičių matyti, kad daugiau paramos surinkta tuose miestuose, kur veikia „Maisto banko“ regioniniai padaliniai. Klaipėdos ir Panevėžio gyventojai dosnumu nežymiai lenkia vilniečius ir kauniečius.

Tūkstančiui vilniečių teko 412 litų vertės paaukoto maisto, o tiek pat Klaipėdos gyventojų šį savaitgalį skurstantiesiems maitinti skyrė 470 Lt. Kituose miestuose gyvenančių žmonių galimybės aukoti labdarai yra mažesnės – tūkstantis šiauliečių paramai išleido 297 litus, alytiškiams tai kainavo 241 Lt.  

258 „Maisto banko“ akcijoje dalyvavusios socialinės organizacijos gautą maistą panaudos savo globojamų mažas pajamas turinčių žmonių maitinimui. Gauti maisto produktai bus sunaudoti gaminant maistą arba išdalinti nepasiturinčioms šeimoms.

Dėkodama akcijos dalyviams, D.Žebrauskaitė sakė, kad nespėję paaukoti „Maisto bankui“ tai gali padaryti iki lapkričio pabaigos paskambinę trumpuoju numeriu 1417. Nupirkto maisto nuolat galima palikti ir specialiose „Rimi“ prekybos centruose įrengtose „Maisto banko“ talpyklose. Taip pat aukoti galima „Maximos“ parduotuvėse perkant obuolio ženklu pažymėtus paramos žetonus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min