Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvoje kasmet daugėja latvių

Žmogaus rankose – Latvijos vėliava
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Žmogaus rankose – Latvijos vėliava
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Vilniaus latvių draugijos pirmininkė sako, kad Lietuvoje nuolat daugėja atvykstančiųjų gyventi iš kaimyninės šalies. Ir pastebi, kad geopolitinė situacija pastaruoju metu dar labiau suartino tris Baltijos valstybes.

Šokiais ir dainomis šiandien paminėta Vilniaus latvių draugijos 25-erių metų sukaktis. Prieš ketvirtį amžiaus susibūrusios latvių bendruomenės pirmininkė sako, kad dabartinė geopolitinė situacija verčia visų Baltijos valstybių žmones laikytis kartu.

„Šiandien priėjome prie to, kad reikia daugiau bendrauti, daugiau būti kartu visoms Baltijos valstybėms, kad išsaugotų save. [...] Mums yra neleistina užmiršti savo kalbą“, – teigė Vilniaus latvių draugijos pirmininkė Gunta Ronė.

Didelės latvių bendruomenės Lietuvoje gyveno nuo devynioliktojo amžiaus, o pirmoji oficiali įregistruota 1989 m. Pasak didžiausios Lietuvoje Latvių draugijos pirmininkės, kasmet latvių Lietuvoje daugėja.

„Vilniuje kažkur gyvena apie 500 latvių, bet ne visi yra draugijos nariai. Yra jauni, atvažiuoja, apsiveda. Lietuviai mėgsta latvių mergaites. Pas mus yra keletas tokių šeimų ir vaikučiai moka ir lietuvių, ir latvių kalbas“, – sakė G. Ronė.

Skaičiuojama, kad Lietuvoje gyvena keli tūkstančiai latvių.

Lrt.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min