15min be reklamos
2022 11 29, 07:05

Lietuvoje lankosi Latvijos parlamento pirmininkas Edvardas Smiltenis

Lietuvoje antradienį lankosi naujasis Latvijos parlamento pirmininkas Edvardas Smiltenis. Tai vienas pirmųjų naujojo Saeimos vadovo vizitų užsienyje.
Edvardas Smiltenis
Edvardas Smiltenis / Postimees / Scanpix nuotr.

Vilniuje numatyti jo susitikimai su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, premjere Ingrida Šimonyte.

„Susitikime planuojama aptarti dvišalį parlamentinį ir kitų formatų – Baltijos Asamblėjos, NB8 – bendradarbiavimą, parlamentų paramą Ukrainai, įskaitant elektros tiekimo sistemas ir pajėgumų atkūrimą, šildymą, šalies atstatymą“, – BNS sakė Seimo pirmininkės atstovė spaudai Ilona Petrovė.

Anot jos, bus paliesti ir su NATO susiję klausimai – tiek dėl Ukrainos stojimo į Aljansą, tiek dėl Baltijos šalių saugumo ir NATO rytinio flango stiprinimo.

„Parlamentų vadovai taip pat svarstys, kaip aktyvinti Baltijos valstybių tarpusavio integraciją, kad kuo sparčiau būtų baigti projektai „Rail Baltica“, elektros tinklų sinchronizacija, kiti“, – teigė I.Petrovė.

E.Smiltenis į Lietuvą atvyko V.Čmilytės-Nielsen kvietimu.

Kelias regionines partijas vienijančiam „Jungtiniam sąrašui“ atstovaujantis E.Smiltenis Latvijos Saeimos vadovu išrinktas lapkričio pradžioje po spalį vykusių parlamento rinkimų.

Jis pakeitė aštuonerius metus šalies parlamento pirmininkės pareigas ėjusią Inarą Murniecę.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min