Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvoje lankysis ESBO generalinis sekretorius Lamberto Zannieris

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) generalinis sekretorius Lamberto Zannieris
„Scanpix“ nuotr. / ESBO vėliava.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniuje pirmadienį lankysis Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) generalinis sekretorius Lamberto Zannieris, kuris susitiks su prezidente Dalia Grybauskaite, ministru pirmininku Andriumi Kubiliumi, užsienio reikalų ministru Audroniumi Ažubaliu.

Susitikimų metu bus aptarti Lietuvos pirmininkavimo ESBO laimėjimai ir perspektyvos, aktualiausi įvykiai ESBO erdvėje ir jų įtaka regioniniam saugumui, gruodžio 6–7 d. Vilniuje vyksiančios ESBO Ministrų tarybos darbotvarkė, praneša Užsienio reikalų ministerija.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute įvyks ESBO generalinio sekretoriaus diskusija-susitikimas „ESBO kelyje euroatlantinės ir Eurazijos saugumo bendrijos link“, kurioje kviečiama dalyvauti Lietuvos akademinė bendruomenė, žiniasklaidos atstovai ir ESBO šalių narių ambasadoriai.

Lietuva vienerių metų pirmininkavimą ESBO perėmė sausio 1 dieną ir kartu su kitomis organizacijos narėmis ieško sprendimų užsitęsusių konfliktų Kalnų Karabache, Moldovoje ir Gruzijoje, energetinio saugumo, kibernetinių grėsmių, žiniasklaidos laisvės ir žurnalistų apsaugos, regioninio saugumo, žmogaus teisių ir kitais klausimais.

Lietuvos pirmininkavimas ESBO sutampa ir su Lietuvos prisijungimo prie tuometinės Europos saugumo ir bendradarbiavimo konferencijos 20-mečiu.

Pasak pranešimo, vienas iš ESBO pirmininkaujančiai Lietuvai tekusių iššūkių buvo naujojo organizacijos generalinio sekretoriaus rinkimai, ir Lietuvos diplomatinių pastangų bei šalių narių geranoriškumo dėka Italijos diplomatas L.Zannieris liepos 1 dieną bendru sutarimu buvo paskirtas ESBO generaliniu sekretoriumi.
 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min