Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvoje lankysis NATO Jungtinės pajėgų vadavietės atstovai

NATO vėliava
AFP/„Scanpix“ nuotr. / NATO vėliava
Šaltinis: 15min
0
A A

Liepos 12–20 dienomis Lietuvos kariniuose daliniuose, poligonuose taip pat kituose šalies infrastruktūros objektuose lankosi NATO Jungtinių pajėgų vadavietės Briunsiume (Nyderlandų Karalystė) integravimo komanda. Surinkta informacija ir susipažinimas su situacija šalyje NATO vadavietei leis sustiprinti Lietuvos ir sąjungininkų integraciją ir sąveiką, kurie yra būtini organizuojant pratybas ar siekiant įgyvendinti saugumo užtikrinimo priemones Baltijos šalyse.

Be kitų numatytų įvertinti objektų, integravimo komanda taip pat lankysis Lietuvos kariuomenės Jungtiniame, Karinių oro ir jūrų pajėgų štabuose, taip pat Aviacijos bazėje Šiauliuose, kur dislokuotos NATO oro policijos misiją vykdančios pajėgos.

NATO Jungtinių pajėgų vadavietės stebėjimų ir susitikimų su Lietuvos krašto apsaugos sistemos atstovais metu surinkta informacija bus teikiama NATO vadovybei.

Karinių jūrų pajėgų štabe (Naujoji uosto 24, Klaipėda) NATO Jungtinės pajėgų vadavietės atstovai lankysis Liepos 16 d. 11.30 val. Apsilankys Karinių jūrų pajėgų Valdymo centre bei Karo laivų flotilėje.

NATO Jungtinių pajėgų vadavietės stebėjimų ir susitikimų su Lietuvos krašto apsaugos sistemos atstovais metu surinkta informacija bus teikiama NATO vadovybei. Tai sustiprins sąveiką tarp sąjungininkų, taip pat leis efektyviau planuoti ir vykdyti karines pratybas bei saugumo užtikrinimo priemones Baltijos šalyse.

Tokio tipo NATO delegacijos vizitai jau vyko Slovakijoje, taip pat Latvijoje praėjusį mėnesį vykusių pratybų „Kardo kirtis 2014“ metu. Integravimo komandų ekspertų vizitai į sąjungininkų šalis yra efektyvus būdas stiprinant kolektyvinės gynybos pajėgumus ir užtikrinant greitą NATO pajėgų reakciją į grėsmes su tikslu užtikrinti aljanso sienų saugumą.

NATO Jungtinių pajėgų vadavietė Briunsiume – tai operacinis Aljanso štabas, kuriam pavesta planuoti ir vadovauti jungtinėms NATO operacijoms.

Pagrindiniai šios vadavietės uždaviniai yra susiję su vadovavimu NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijai Afganistane, budinčioms NATO greitojo reagavimo pajėgoms ir NATO 5-ojo straipsnio (kolektyvinės gynybos) operacijų planavimu.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min