Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvoje lankysis NATO vyriausiasis sąjungininkų pajėgų transformacijos vadas generolas Stéphane‘as Abrialas

Stéphane‘as Abrialas
KAM nuotr. / Stéphane‘as Abrialas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Gegužės 10–11 dienomis oficialaus vizito į Lietuvą atvyksta NATO Vyriausiasis sąjungininkų pajėgų transformacijos vadas generolas Stéphane‘as Abrialas.

Vizito metu svečias susitiks su krašto apsaugos ministre Rasa Juknevičiene, kariuomenės vadu generolu majoru Arvydu Pociumi. Taip pat suplanuoti susitikimai su užsienio reikalų viceministre Asta Skaisgiryte Liauškiene, Energetinio saugumo centro direktoriumi Audriumi Brūzga.

Svečias su Lietuvos atstovais aptars naujus NATO iššūkius, karinių pajėgų transformacijos klausimus, glaudesnę NATO šalių ir Transformacijos vadavietės sąveiką. Taip pat bus kalbama apie NATO kompetencijos centrų veiklą, Aljanso šalių bendradarbiavimą taupant resursus saugumo srityje.

Į Lietuvą NATO vyriausiasis sąjungininkų pajėgų transformacijos vadas atvyksta Lietuvos kariuomenės vado kvietimu.

NATO Sąjungininkų pajėgų transformacijos vadavietė – viena iš dviejų strateginio lygmens NATO vadaviečių Aljanso vadovavimo struktūroje. Ji yra atsakinga už  NATO struktūrų, karinių pajėgų transformavimą, programų tobulinimą ir mokymą, strateginės koncepcijos, doktrinos ir politikos formulavimą, kt. Sąjungininkų pajėgų transformacijos vadavietė yra dislokuota Norfolke, JAV. Kita šio lygmens struktūra – Sąjungininkų pajėgų operacijų vadavietė (angl. Allied Command Operations, ACO).

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min