Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 13d. 14:12

Lietuvoje lyčių lygybės lygis – žemesnis už ES vidurkį

Moteris ir vyras
123rf nuotr. / Moteris ir vyras

Vilniuje įsikūręs Europos lyčių lygybės institutas pirmą kartą skelbia Lyčių lygybės indeksą – palyginimą, kiek skirtingose Europos Sąjungos šalyse yra moterų ir vyrų lygybės.

Lietuva patenka tarp šalių, kuriose lyčių lygybės lygis – žemesnis už ES vidurkį.

Europos Sąjungos moterų ir vyrų lygybės indeksas skaičiuotas įtraukus kelias dešimtis tyrimų iš šešių gyvenimo sričių – tai darbas, pinigai, žinios, laikas, galia ir sveikata, sako Europos lyčių lygybės instituto direktorė Virginija Langbakk.

„Mūsų indeksas pagrįstas atotrūkiu tarp vyrų ir moterų. 0 – tai visiškai nėra lyčių lygybės. Jeigu būtų 100 – tai reikštų, kad nėra jokio atotrūkio tarp vyrų ir moterų – vienodos galimybės vienodomis sąlygomis, nes sąlygos pagal įstatymus turėtų būti vienodos“, – teigia Europos lyčių lygybės instituto direktorė.

Pasak V.Langbakk, ES šalių bendras lyčių lygybės vidurkis – 54. Aukščiausi rodikliai – Šiaurės šalyse, jos surinko daugiau kaip 70 balų. Mažiausias Bulgarijos rodiklis – 35. Lietuvos rodiklis – 43,6 panašus į Latvijos, Lenkijos, Čekijos.

Sritys, kur lyčių atskirtis Lietuvoje mažiausia, – tai sveikata, kaip ir kitose valstybėse, ir žinios – dėl išsilavinusių moterų skaičius.

Tačiau Lietuvos vyrai už moteris turi gerokai daugiau pinigų ir mažiau laiko skiria neapmokamoms veikloms, kaip buvimas su vaikais ir buities darbai.

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

02:24
01:41
01:01

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min