Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 06 13, 14:12

Lietuvoje lyčių lygybės lygis – žemesnis už ES vidurkį

Vilniuje įsikūręs Europos lyčių lygybės institutas pirmą kartą skelbia Lyčių lygybės indeksą – palyginimą, kiek skirtingose Europos Sąjungos šalyse yra moterų ir vyrų lygybės.
Moteris ir vyras
Moteris ir vyras / 123rf nuotr.

Lietuva patenka tarp šalių, kuriose lyčių lygybės lygis – žemesnis už ES vidurkį.

Europos Sąjungos moterų ir vyrų lygybės indeksas skaičiuotas įtraukus kelias dešimtis tyrimų iš šešių gyvenimo sričių – tai darbas, pinigai, žinios, laikas, galia ir sveikata, sako Europos lyčių lygybės instituto direktorė Virginija Langbakk.

„Mūsų indeksas pagrįstas atotrūkiu tarp vyrų ir moterų. 0 – tai visiškai nėra lyčių lygybės. Jeigu būtų 100 – tai reikštų, kad nėra jokio atotrūkio tarp vyrų ir moterų – vienodos galimybės vienodomis sąlygomis, nes sąlygos pagal įstatymus turėtų būti vienodos“, – teigia Europos lyčių lygybės instituto direktorė.

Pasak V.Langbakk, ES šalių bendras lyčių lygybės vidurkis – 54. Aukščiausi rodikliai – Šiaurės šalyse, jos surinko daugiau kaip 70 balų. Mažiausias Bulgarijos rodiklis – 35. Lietuvos rodiklis – 43,6 panašus į Latvijos, Lenkijos, Čekijos.

Sritys, kur lyčių atskirtis Lietuvoje mažiausia, – tai sveikata, kaip ir kitose valstybėse, ir žinios – dėl išsilavinusių moterų skaičius.

Tačiau Lietuvos vyrai už moteris turi gerokai daugiau pinigų ir mažiau laiko skiria neapmokamoms veikloms, kaip buvimas su vaikais ir buities darbai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min