Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 lapkričio 17d. 16:38

Lietuvoje mažėja korupcijos lygis

Kyšis
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Kyšis
Nustatant korupcijos suvokimo indeksą (KSI) „Transparency International“ Lietuvai 2009 metais skyrė 4,9 balo ir ji užima 52 vietą 180 šalių lentelėje. Taigi Lietuva vėl priartėjo prie 5 balų barjero, o tai reiškia, jog valstybė pajėgi kontroliuoti korupciją. 2008 metais Lietuvos KSI buvo 4,6 balo, o 2007 metais – 4,8 balo.

Pranešime spaudai teigiama, kad įvertinus nuolat tyrime naudojamus duomenis, konstatuojama, kad Lietuva 2008 metais padarė didžiausią pažangą  – kartu su Lenkija, Juodkalnija, Moldova, Baltarusija, Bangladešu, Gvatemala, Sirija ir Tonga. „Transparency International" teigiamai įvertino Lietuvos pastangas kurti skaidrią viešųjų pirkimų sistemą, Seimo narių parlamentinei veiklai skirtų lėšų viešinimą. 

Penkioliktoji Vyriausybė, suvokdama korupcijos žalą visuomenei, kylančias grėsmes efektyviam valstybės valdymui ir ekonomikai, kovą su korupcija savo programoje išskyrė kaip prioritetinę sritį. Korupcijos mažinimas kaip įsipareigojimas gerinant verslo sąlygas numatytas ir Nacionaliniame susitarime. Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius dar šį pavasarį potvarkiu sudarė nuolat veikiančią darbo grupę, kuri rengia kovos su korupcija priemones. Bus siekiama, jog Lietuvos KSI pakiltų iki 5 balų.

„Transparency International“ įvardija, kad kyšininkavimas išlieka opi Lietuvos visuomenės problema. Vis dėlto, lyginant paskutinių penkių metų „Lietuvos korupcijos žemėlapio“ rezultatus, apie kyšio davimą tvirtinančių verslininkų skaičius nuolat mažėja.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

05:25
01:01
00:21

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min