Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 01 01, 09:25

Lietuvoje minima vėliavos diena

Lietuvoje penktadienį minima vėliavos diena – Gedimino pilies bokšte bus iškelta nauja šalies trispalvė.
Lietuvos vėliava
Lietuvos vėliava / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Sausio 1-ąją kasmet prisimenama pirmoji 1919-ųjų diena, kai Gedimino pilies bokšte trispalvę, kaip laisvos Lietuvos simbolį, pirmą kartą iškėlė savanorių būrys.

Krašto apsaugos ministerija pranešė, kad Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono Garbės sargybos kuopos kariai dėl prastos koronaviruso situacijos vėliavos keitimo ceremoniją atliks laikydamiesi visų saugumo reikalavimų.

Šalies gynybos ministras Arvydas Anušauskas sako, kad ši ceremonija ne tik primena 1919-ųjų sausio 1-ąją, bet ir tai, jog laisvė ir nepriklausomybė nėra dovana – jas reikia saugoti.

„Mūsų pareiga šiandien yra tęsti šią svarbią ir garbingą misiją – saugoti savo laisvę ir būti pasiryžus ją ginti“, – pranešime teigė A.Anušauskas.

Gedimino pilies bokšte šiemet plazdėjusi vėliava tradiciškai bus perduota vienai iš šalies mokyklų, šįkart – Garliavos Juozo Lukšos gimnazijai.

Jai trispalvė bus įteikta artimiausios valstybinės šventės metu, „kai vėl turėsime galimybę kartu minėti“.

Tradicine vėliavos ceremonija primenama, kad 1919 metų sausio 1 dieną Gedimino pilies bokšte trispalvę savanorių būrys. Jame buvo karininkas Kazys Škirpa, karo valdininkai Jonas Nistelis ir Petras Gužas, kareiviai Albinas Rauba, Romualdas Marcalis, Pranas Plauska, Jonas Norvila, Mikas Slyvauskas, Vincas Steponavičius ir Stasys Butkus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min