Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 8d. 11:59

Lietuvoje oficialiu vizitu lankosi Moldovos kariuomenės vadas

Lietuvoje lankosi Moldovos kariuomenės vadas brigados generolas Igor Cutie
Alfredo Pliadžio nuotr. / Lietuvoje lankosi Moldovos kariuomenės vadas brigados generolas Igor Cutie

Birželio 7-9 d. pirmuoju oficialiu vizitu Lietuvoje lankosi Moldovos kariuomenės vadas (Moldovos nacionalinės armijos Generalinio štabo viršininkas) brigados generolas Igor Cutie ir jį lydinti delegacija.

Ketvirtadienio rytą aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos vyko iškilminga svečio sutikimo ceremonija.

Po jos brg. gen. I.Cutie susitiko su Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku, Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo, Strateginės komunikacijos departamento atstovais.

Moldovos kariuomenės vado delegacija ketvirtadienį taip pat lankysis Kaune esančioje Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje ir Rukloje dislokuotoje Mechanizuotojoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“, kur susipažins su šių vienetų pajėgumais ir veikla. Penktadienį Moldovos kariuomenės vadas planuoja lankytis Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje.

Susitikimuose brg. gen. I.Cutie buvo supažindintas su regiono saugumo situacija, informacinėmis grėsmėmis, Lietuvos kariuomenės turimais pajėgumais ir jų vystymo planais, karinio rengimo ir mokymo sistema bei galimybėmis. Taip pat diskutuota apie dvišalį karinį bendradarbiavimą ir jo vystymo perspektyvas, apie Moldovos santykius su Europos Sąjunga, NATO ir Rusija.

Apie Lietuvos ir Moldovos bendradarbiavimą gynybos srityje

Lietuvos ir Moldovos bendradarbiavimas gynybos srityje vyksta nuo 2006 m., kai gynybos ministrų lygmenyje buvo pasirašytas dvišalis susitarimas. Nuo to laiko dvišalio bendradarbiavimo renginiai vyksta pagal kasmet pasirašomus bendradarbiavimo planus.

Per visą bendradarbiavimo laikotarpį įvairius kvalifikacijos kėlimo kursus Lietuvos karinėse mokymo įstaigose baigė virš 80 Moldovos kariuomenės karių.

Šių metų dvišalio bendradarbiavimo su Moldova plane numatyta Lietuvos parama karinio rengimo ir mokymo srityje, jau įvyko karo medikų bei karo prievolės ir rezervo rengimo ekspertų konsultacijos, taip pat planuojamos ekspertinės konsultacijos tarp viešųjų ryšių ir strateginės komunikacijos, pajėgumų planavimo specialistų, numatoma ekspertinė parama kartu su NATO ekspertais reformuojant Moldovos kariuomenės puskarininkių parengimo ir karjeros sistemą.

Temos: 2 NATO Moldova
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min