Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 31d. 09:18 , atnaujinta: 2015 kovo 31d. 12:43

Lietuvoje pastebėti sunkvežimiai, primenantys rusų „humanitarinės pagalbos“ vilkikus

Lietuvoje pastebėti sunkvežimiai, primenantys rusų „humanitarinės pagalbos“ vilkikus.
15min.lt skaitytojo Juliaus P. nuotr. / Lietuvoje pastebėti sunkvežimiai, primenantys rusų „humanitarinės pagalbos“ vilkikus.

Lietuvoje pastebėti sunkvežimiai, primenantys rusų „humanitarinės pagalbos“ vilkikus. Vis dėlto policija ramina gyventojus – esą sunkvežimiai jokios grėsmės nekelia – jie vežami į Klaipėdą ir bus plukdomi pardavimui į Afriką.

12.44 val. Sunkvežimiai grėsmės nekelia

Lietuvos socialiniame tinkle „Facebook“ gyventojai raminami: „Norime nuraminti dėl rusiškais numeriais ženklintų KAMAZ'ų susirūpinusius piliečius, šie sunkvežimiai nekelia jokios grėsmės, jie vežami į Klaipėdą ir bus plukdomi pardavimui į Afriką“.

Suskubo pranešti skaitytojai

„Šį rytą suskaičiavau septynis tokius sunkvežimius, važiuojančius autostradoje Klaipėdos link. Kas tai? Rusų „humanitarinė pagalbą“ Lietuvoje?“ – 15min.lt redakcijai rašė skaitytojas Julius.

Į redakciją paskambinęs kitas skaitytojas teigė, kad neverta kelti panikos esą tai „tėra Baltarusijos piliečių vairuojami vilkikai, kurie veža konteinerius į terminalą“. Vienas iš skaitytojų jau prieš tris savaites tokius sunkvežimius yra pastebėjęs Grigiškėse.

Dėkojame 15min.lt skaitytojui Juliui už atsiųstą informaciją ir nuotraukas.

15min.lt skaitytojo Juliaus P. nuotr./Lietuvoje pastebėti sunkvežimiai, primenantys rusų „humanitarinės pagalbos“ vilkikus.
15min.lt skaitytojo Juliaus P. nuotr./Lietuvoje pastebėti sunkvežimiai, primenantys rusų „humanitarinės pagalbos“ vilkikus.

Tuo metu portalas Lrt.lt pranešė, kad sekmadienį taip pat magistralėje Kaunas–Klaipėda pastebėta kolona baltų KAMAZ markės sunkvežimių be tentų. Šie, pasak liudininkų, buvo su Rusijos Federacijos registracijos numeriais ir panašūs į tuos, kuriais Rusija gabeno karinę techniką į Ukrainą. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis tikina, kad per Baltarusijos ir Rusijos sieną jokių įtartinų judėjimų nebuvo. Tačiau, pasak vežėjų asociacijos „Linava“ atstovo Mečislavo Atroškevičiaus, jei minėti vilkikai buvo skirti kroviniams pervežti, jie turėjo būti bent jau su tentais.

LRT Radijo klausytojas Arminas Ivanauskas sekmadienį, apie 20 val., magistralėje Kaunas–Klaipėda, ties Kryžkalniu, sako matęs įtarimų sukėlusią koloną baltų KAMAZ markės sunkvežimių su Rusijos Federacijos registracijos numeriais.

Matėme iš pradžių greta važiavusią trijų sunkvežimių koloną, baltus KAMAZ markės furgonus. Jie buvo be tentų, tokie patys, kokie važiavo į Rytų Ukrainą. Jie buvo su rusiškais numeriais.

„Matėme iš pradžių greta važiavusią trijų sunkvežimių koloną, baltus KAMAZ markės furgonus. Jie buvo be tentų, tokie patys, kokie važiavo į Rytų Ukrainą. Jie buvo su rusiškais numeriais.

Važiuodami toliau, matėme dar vieną, važiuojantį atskirai. Toliau pavažiavome, pamatėme dar porą. Iš viso maždaug 6–8. Iš pradžių juos pamatėme ties Kryžkalniu. Po to buvome sustoję aukščiausioje vietoje. Kai vėl pradėjome važiuoti, vėl juos pralenkėme“, – pasakoja A. Ivanauskas.

Jo spėjimu, sunkvežimiai galėjo važiuoti į Rusijos Kaliningrado sritį. „Paskutinius tuos [sunkvežimius] matėme ties Šilale. Gal jie ir nusuko. Nebematėme jų Klaipėdoje“, – nurodo pašnekovas.

Pasak jo, sunkvežimiai atkreipė dėmesį dėl dar gana nesenų įvykių Ukrainoje. „Prisimenant situaciją Ukrainoje, mums kilo pirma mintis – lyg rusų siunčiama „humanitarinė pagalba“, – sako vyras.

Apie sunkvežimius nieko nežino

VSAT atstovas G. Mišutis sako, kad VSAT apie šiuos sunkvežimius nežino nieko.

„Pasitikrinome, ar buvo kažkas panašaus į kolonas, kolona važiuojančius baltus vilkikus (beje, dauguma vilkikų yra balti), ar jie važiavo per sieną su Baltarusija, ar jie išvažiavo kažkur per sieną su Rusija. Bent jau pasieniečiai įtartinų judėjimų nebuvo užfiksavę“, – tvirtina VSAT atstovas.

Pasak jo, jei sunkvežimiai ir pateko per pasienio kontrolės punktus iš Baltarusijos, pateko legaliai, dokumentai buvo patikrinti. „Jei tie sunkvežimiai ar jų vairuotojai būtų sukėlę kokių nors įtarimų, kad tai galėtų būti kažkokia grėsmė, tikrai būtume aiškinęsi, jų neįleidę ir ėmęsi kitų veiksmų“, – dėsto G. Mišutis.

Jo teigimu, taip pat buvo patikrinta, ar negalėjo šie vilkikai važiuoti į Rusiją, tačiau tokios informacijos nerasta. „Faktais pagrįsti, kad tai galėtų kelti grėsmes, tikrai negalėtume“, – sako VSAT atstovas.

G. Mišučio žiniomis, vilkikai su Rusijos Federacijos registracijos numeriais dažniausiai vyksta į Kaliningrado sritį. Su lietuviškais ar kitų šalių numeriais jų ten esą važiuoja labai nedaug.

„Pavyzdžiui, praeitą parą iš Lietuvos išvyko 125 tokie Rusijos vilkikai. Tie judėjimai gali būti įvairūs: ir iš Baltarusijos įvažiavus per Lietuvą į Rusiją, gali būti ir atvirkščiai. Neatmestina, kad tie vilkikai gali patekti ir iš Latvijos per atvirą sieną ir judėti Lenkijos kryptimi. Ir vėl atvirkščiai – per Lietuvą iš Lenkijos į Latviją“, – aiškina G. Mišutis.

Anot jo, vien per Medininkų punktą pasienyje su Baltarusija per praėjusią parą įvažiavo apie 500 vilkikų su kitų šalių numeriais. „Srautai yra dideli, maršrutai gali būti patys įvairiausi, patys įvairiausi kroviniai. Vilkikai būna su kroviniais, be krovinių, tušti“, – vardija VSAT atstovas.

G. Mišutis teigia, kad, jei per sieną vyktų KAMAZ kolona, į ją būtų atkreiptas dėmesys. „Būtų aiškinamasi ir tiriama, kokios čia kolonos, kokie kroviniai, kokie važiavimo tikslai, koks pagrįstumas ir pan.“, – tikina G. Mišutis.

Vežėjų asociacijos „Linava“ atstovo M. Atroškevičiaus teigimu, tarptautinių krovinių pervežimo rinkoje tokių automobilių, kaip KAMAZ, likę vienetai.

„Didesnė dalis, beveik 100 proc. parko, yra užsienio gamybos automobiliai. Kiek man žinoma, kiek teko pastebėti (galbūt reikia gilesnės analizės), bet tikrai rusai, kurie dirba tarptautinio pervežimo srityje, KAMAZ`ų jau nebenaudoja arba naudoja labai mažai“, – teigia M. Atroškevičius.

Pastaruoju metu vežėjų asociacijos „Linava“ atstovas sako nematęs net ir Kaliningrade registruotų tokių transporto priemonių. Pasak M. Atroškevičiaus, jei magistralėje pastebėtų KAMAZ markės vilkikus, važiuojančius be tento, tikrai atkreiptų į juos dėmesį.

„Tikrai net susimąstyčiau, nes, jei važiuoja transporto priemonės, kurios, kaip jūs sakote, yra be tentų, aš, kaip šitos srities specialistas, sakyčiau, kad kroviniams pervežti turėtų būti bent jau tentai [...]. [Jeigu be tentų], tai gali būti skirta pervežti kažkokiam specifiniam kroviniui, kuris nebijo oro sąlygų – lietaus, sniego“, – aiškina specialistas.

Jis spėlioja, kad galbūt šios transporto priemonės galėjo keliauti į Klaipėdos uostą su tikslu išsiųsti krovinį, pavyzdžiui, į Afrikos šalis. „Bet tada kyla klausimas – kodėl ne per Rusijos uostus“, – svarsto  M. Atroškevičius.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

D.Kepenio sveikatos gairės Lietuvai: įteisinta alternatyvi medicina, uždrausti transriebalai

Pasaulis kišenėje

Vienintelė diena metuose: kviečia įkopti į Klaipėdos švyturį

Aktualu

Tomas Viluckas: Ar įmanoma pasmerkti komunizmą?

Kultūra

Siūloma pratęsti ir didinti pelno mokesčio lengvatą kiną remiančiam verslui

Aktualu

Orai.lt: vasariška šiluma džiugins ir artimiausiomis dienomis

Vardai

Skaiva stebisi nepakantumu augintiniams pliaže: „Kai kurie žmonės purvinesni už šunis“

24sek

Juanui Carlosui Navarro – šmaikštus Kauno „Žalgirio“ atsisveikinimas

Aktualu

Kaip paauglių mergaičių susirašinėjimo grupė Rusijoje tapo FST taikiniu?

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2018 rugpjūčio 12–18 d.)

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyvės Irenos kiemas – atgaiva ir mielas vaizdas akims

N-18 Aktualu

Stovykloje advokato galbūt tvirkintos mažametės draugė atskleidė, kas dėjosi mergaičių kambaryje

Vardai

Karklės festivalio aidai: pramogautojai liko be agurkų ir maišų užkasto alkoholio

Aktualu

Į avariją Molėtų rajone pateko penki šauktiniai, vienas nuo patirtų sužalojimų mirė

Gyvenimas

Mokytojos lenktynės su liga: sukaupiau paskutines jėgas ir nušliaužiau iki automobilio

Vardai

Sauliaus Prūsaičio koncertą Karklėje vainikavo masinės maudynės: į jūrą atlikėjas nėrė su kostiumu

Vardai

Šokėja Eglė Straleckaitė-Daugėlė su vyru išgyvena santuokos krizę

24sek

Brolių Lavrinovičių komandos paieškų istorijoje – svarbus posūkis

Deuce

Šveicarų akistatoje Rogeris Federeris nukovė Staną Wawrinką

Kultūra

Naujoje A.Anušausko knygoje – neskelbti faktai apie A.Ramanauską-Vanagą

Kultūra

E.Vėlyvis apie šou bažnyčioje: jei ne šis performansas, vargu ar viešumoje būtume pamatę tiek trydos

Naujienos

Aktualu

D.Kepenio sveikatos gairės Lietuvai: įteisinta alternatyvi medicina, uždrausti transriebalai

Pasaulis kišenėje

Vienintelė diena metuose: kviečia įkopti į Klaipėdos švyturį

Aktualu

Tomas Viluckas: Ar įmanoma pasmerkti komunizmą?

Kultūra

Siūloma pratęsti ir didinti pelno mokesčio lengvatą kiną remiančiam verslui

„Vieni vartai“ griuvėsiuose, „Sūduvos“ šansai sukurti pasaką, triukas ir C.Ronaldo startas

24sek

„Raptors“ naujokas prisiminė konfliktą su J.Valančiūnu: „Geriau nei žaisti su bailiu“

Aktualu

Orai.lt: vasariška šiluma džiugins ir artimiausiomis dienomis

Vardai

Skaiva stebisi nepakantumu augintiniams pliaže: „Kai kurie žmonės purvinesni už šunis“

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2018 rugpjūčio 12–18 d.)

Maistas

Kepiniai su pomidorais: nuo apkepų iki gurmaniškų pyragų. 15 receptų

Sportas

Sūnūs seka garsių futbolininkų tėvų pėdomis

Vardai

Sauliaus Prūsaičio koncertą Karklėje vainikavo masinės maudynės: į jūrą atlikėjas nėrė su kostiumu

24sek

Juanui Carlosui Navarro – šmaikštus Kauno „Žalgirio“ atsisveikinimas

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyvės Irenos kiemas – atgaiva ir mielas vaizdas akims

N-18 Aktualu

Stovykloje advokato galbūt tvirkintos mažametės draugė atskleidė, kas dėjosi mergaičių kambaryje

Vardai

Karklės festivalio aidai: pramogautojai liko be agurkų ir maišų užkasto alkoholio

Aktualu

Į avariją Molėtų rajone pateko penki šauktiniai, vienas nuo patirtų sužalojimų mirė

Deuce

Ričardas Berankis sužinojo pirmąjį varžovą turnyre JAV

Aktualu

LRT vadovė: S.Skvernelio siūlymas stiprinti LRT signalą Lenkijoje nepasiteisintų

Aktualu

Lietuvoje pradedami įdarbinti duomenų apsaugos pareigūnai

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie 15min