Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvoje pradedamos rinkti lėšos katastrofos ištiktai Japonijai padėti

Cunamio bangos sunešti automobiliai.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Cunamio bangos sunešti automobiliai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“ ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija pradeda lėšų rinkimo kampaniją, skirtą nukentėjusiems nuo žemės drebėjimo ir cunamio Japonijos nuniokotame krašte.

„Praėjusiais metais, įvykus Haičio tragedijai, įrodėme, kad nelaimės atveju esame pasiryžę kuo galime padėti ne tik Lietuvos, bet ir toli nuo mūsų šalies kenčiantiems vaikams. Įvykus tragedijai Japonijoje, šiandien sakau, kad mes nuolat turime mokytis padėti kitiems. Tikrai tikiu, kad lietuvis, kuris padės mažajam japoniukui šiandien, nenusigręš ir nuo lietuvio vaiko, kai šiam reikės pagalbos. Tiesdami geranoriškumo ranką, tampame supratingesni, tolerantiškesni ir labiau pasitikintys vieni kitais, o tai ypač svarbu kritinėmis situacijomis. Aš tikiu Lietuva, kuri nori ir gali padėti Japonijai“, – sako „Gelbėkit vaikus“ generalinė sekretorė Rasa Dičpetrienė.

Paskutiniais „Save the Children“ duomenimis, 16-oje labiausiai nuo stichijos nukentėjusių Japonijos prefektūrų žuvo daugiau nei 1,6 tūkst. žmonių, o daugiau nei 10 tūkst. yra paskelbti kaip dingę be žinios. Tarp visų nukentėjusiųjų – daugiau nei 100 tūkst. vaikų.

Prie pagalbos prisideda ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija.

„Pranešimai, kuriuos gauname, leidžia daryti prielaidą, jog humanitarinė padėtis Japonijoje vis labiau blogėja ir ima trūkti vandens, maisto produktų, medikamentų, kitų priemonių. Nerimą taip pat kelia pasikartojantys požeminiai smūgiai bei susidariusi situacija Japonijos atominėse elektrinėse“, - sakė Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos generalinė sekretorė Gražina Jevgrafoviene.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min