Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 09 14, 06:42

Lietuvoje prasideda tarptautinės oro gynybos pratybos

Pirmadienį Lietuvoje prasideda tarptautinės antžeminės oro gynybos pratybos.
Tarptautinės karinės pratybos „Tobruko palikimas“
Tarptautinės karinės pratybos „Tobruko palikimas“ / Alvydo Januševičiaus nuotr.

Mokymai „Tobruq Legacy 20“ („Tobruko palikimas 2020“) vyks Šiaulių, Kauno ir Vilniaus apskrityse iki rugsėjo 25 dienos, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Pagrindinis jų tikslas – treniruoti Lietuvos ir sąjungininkų padalinius vykdyti sąveikos ir taktines NATO antžeminės oro gynybos vienetų procedūras, tobulinti oro erdvės valdymą ir kontrolę.

Pratybomis siekiama didinti tarptautinių antžeminės oro gynybos pajėgumų integralumą, tokiu būdu gerinant pasirengimą galimam kolektyvinės gynybos scenarijui.

Pratybose dalyvaus apie 950 karių iš Lietuvos, Čekijos, Estijos, Italijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos, Lenkijos, Prancūzijos, Slovakijos ir Vengrijos.

Sąjungininkai į pratybas atsigabens oro gynybos sistemas „Patriot“, SAMP/T, „Avenger“, „Mistral“, RBS 70, GROM, „Poprad“, „Stinger“.

Per pratybas tarptautiniai antžeminės oro gynybos vienetai bus sujungti į bendrą vadovavimo bei valdymo sistemą ir vykdys kovos su oro taikiniais veiksmus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min