Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 6d. 15:24

Lietuvoje savaitę viešėjo 30 Izraelio moksleivių: nustebino gamta ir cepelinai

Cepelinai
Shutterstock nuotr. / Cepelinai

Lietuviai – tylūs, ramūs ir draugiški žmonės, kurie ypatingai mėgsta bulves. Tokį įspūdį apie Lietuvą susidarė 30-ies moksleivių delegacijos iš Izraelio atstovai, 8 dienas praleidę Lietuvoje.

Moksleiviai Lietuvoje viešėjo Izraelio ambasados Vilniuje iniciatyva. Net 8 dienas Lietuvoje praleidę moksleiviai Paneriuose bei Kėdainiuose surengė Holokausto aukų atminimo ceremonijas, kurioms ruošėsi dar prieš išvykdami į Lietuvą. Ceremonijų metu skambėjo dainos bei pasakojimai jidiš, hebrajų kalbomis.

Moksleiviai taip pat lankėsi mokyklose, kur bendravo su Lietuvos moksleiviais, keitėsi patirtimis. Lietuvos ir Izraelio moksleiviai vieni kitiems pristatė savo šalis ir kultūras.

Prieš moksleiviams išvykstant iš Lietuvos, ambasados darbuotoja 15min žurnalisto prašymu pakalbino moksleivius ir šie pasidalino įspūdžiais iš Lietuvos. Keleto iš jų seneliai ar proseneliai kadaise gyveno Lietuvoje, kiti su Lietuva iki kelionės čia neturėjo nieko bendro.

Cepelinai patiko ne visiems

„Aš myliu Lietuvą! Ji yra graži, spalvinga, pažengusi, įvairi ir organizuota. Aš domėjausi Lietuva ir tyrinėjau lietuvišką kultūrą prieš atvykdamas čia, todėl ši kelionė man patinka netgi dar labiau. Mane žavi lietuviai. Jie atrodo tylūs, kuklūs ir ramūs. Jie yra išsilavinę, draugiški ir svetingi“, – entuziastingai šnekėjo Omri, užsiminęs, kad jam patiko ir cepelinai, kurie, beje, buvo paruošti košeriniu būdu.

Izraelio ambasados nuotr./Izraelio moksleiviai Lietuvoje
Izraelio ambasados nuotr./Izraelio moksleiviai Lietuvoje

Jis teigė, kad jam įspūdį paliko valdžios ir visuomenės pastangos išsaugoti išlikusius memorialinius žydų kultūros objektus.

„Man atrodo, kad šio apsilankymo metu suvalgiau daugiau bulvinių patiekalų negu per visą savo gyvenimą. Juokauju, bet suprantu, kad maistas yra svarbi kultūros dalis ir džiaugiuosi, kad galėjau pažinti lietuvių kultūrą per maistą“, – pridūrė kita moksleivė Noa.

Taip pat ji atkreipė dėmesį, kad žmonės Lietuvoje buvo labai draugiški. Noa sakė, kad jai įspūdį paliko tai, kokią pagarbą lietuviai rodo žydų religijai.

Kita moksleivė Jessica sakė prieš kelionę į Lietuvą nežinojusi apie šalį beveik nieko, tačiau jai įspūdį paliko tai, kad lietuvių kultūroje labai didelis dėmesys skiriamas mandagumui ir draugiškumui. „Lietuviai yra labai tylūs žmonės, priešingai negu Izraelio gyventojai. Bet jie labai šilti ir svetingi, tai tiesiog nuostabu“, – sakė Jessica. Įspūdį jai paliko ir žalia Lietuvos gamta.

Izraelio ambasados nuotr./Izraelio moksleiviai Lietuvoje
Izraelio ambasados nuotr./Izraelio moksleiviai Lietuvoje

Tiesa, ji prisipažino, kad cepelinai jai nepatiko. „Džiaugiuosi, kad galėjau paragauti, bet skonis – ne man“, – teigė ji.

Dar viena moksleivė Shiri sakė, kad jai lietuviai pasirodė patriotiški, mylintys tėvynę žmonės. „Jie atrodo kaip sunkiai dirbantys žmonės ir man labai gražu, kad jiems svarbu laikytis tradicijų. Jie taip pat labai draugiški ir svetingi“, – sakė Shiri.

Shiri labai nustebino, kad lietuviai mėgsta bulvinius patiekalus. Taip pat ji sakė tik Lietuvoje apsilankiusi žydų kapinėse Švenčionyse suvokusi, kokio dydžio buvo Lietuvos žydų bendruomenė ir kokią bendrą istoriją turėjo abi tautos. „Buvo sunku įsivaizduoti, kaip tokia bendruomenė galėjo išnykti“, – sakė Shiri.

„Mums atrodo, kad Lietuva yra graži šalis su nuostabiu vaizdu visur. Kiek mes pastebėjome, lietuviai yra labai mandagūs ir tylūs, o jų kultūra – unikali, palyginus su tuo, ką matėme kitur. Norėčiau ją patyrinėti labiau“, – teigė kitas moksleivis Davidas.

Siekė supažindinti moksleivius su Lietuva

„Mums buvo svarbu, kad čia atvykę jaunuoliai ne tik prisiliestų prie šalies žydų istorijos, bet visų pirma pažintų Lietuvą šiandien – pamatytų jos žmones, kultūrą, pajustų šalies pulsą, paragautų visus jos skonius bei visa tai parsivežtų su savimi, dalintųsi patirtimi ir įspūdžiais, kad frazė „nutiestas tiltas“ neliktų tik žodžiais“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Amiras Maimonas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Amiras Maimonas

Taip pat vizito metu Izraelio moksleiviai susitiko su premjeru Sauliumi Skverneliu, Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, Seimo nariais, Užsienio reikalų ministerijos atstovais.

Vizitą Izraelio ambasada Vilniuje inicijavo ir organizavo kartu su Izraelio Užsienio reikalų bei Švietimo ministerijomis.

Šių metų kovą 40 moksleivių iš Kėdainių, Anykščių, Elektrėnų, Švenčionių ir Kupiškio su Izraelio ambasados Lietuvoje delegacija taip pat lankėsi Izraelyje.

Temos: 2 Izraelis Cepelinai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

15min tema
Parašykite atsiliepimą apie 15min