Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 5d. 15:04

Lietuvoje sparčiai plintant koronavirusui R.Lingienė sako, kad situacija valdoma

Rolanda Lingienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Rolanda Lingienė

Pastaruoju metu fiksuojant triženklius naujų susirgimų COVID-19 skaičius, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus padalinio vadovė Rolanda Lingienė sako, kad situacija nėra nevaldoma. Kartu ji mini, kad epidemiologams dirbti vis sunkiau, nes dalis užsikrėtusiųjų nenori atskleisti tam tikrų duomenų.

„Tikrai atvirai – jokiu būdu ji (situacija – red.past.) nėra nevaldoma. Nes, jeigu nevaldytumėme, tai epidemiologai, visuomenės sveikatos specialistai mes tik registruotume atvejus, kas kai kuriose šalyse ir yra daroma, kai jau nebevaldoma“, – pirmadienį nuotolinėje spaudos konferencijoje Sveikatos apsaugos ministerijoje sakė R.Lingienė.

Anot jos, nepavyksta atsekti apie 20 procentų infekcijos plitimo grandinės.

„Tai yra gana stabilus skaičius. Atrodo, trečią mėnesį, jeigu aš neklystu, jis pusės procento ribose varijuoja. Taip kad nevaldoma jokiu būdu nėra. Bet norėčiau pasakyti, kad jos valdymas reikalauja nežmogiškų pastangų. Tikrai nežmogiškų. Nes ne tik tie, kurie oficialiai dirba žmonės šeštadienį, sekmadienį, bet ir aš, ir mano kolegos nuo pat ankstyvo ryto iki vėlyvos nakties dirbame būtent su Vilniuje patvirtintais atvejais, kad atsektumėme infekcijos plitimo grandinę ir žmones izoliuotumėme“, – aiškino NVSC Vilniaus padalinio vadovė.

Kartu R.Lingienė teigė, kad kuo toliau, tuo labiau žmonės nenori epidemiologams atskleisti tam tikrų duomenų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min