Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 12d. 10:59 , atnaujinta: 2016 rugsėjo 12d. 15:40

Lietuvoje trūksta nemokamos teisinės pagalbos: žmonės „nuryja piliulę“ ir gyvena toliau

Antradienį iškilmingai atidaroma atsinaujinusi Vilniaus universiteto Teisės klinika, kuri nuo 1998-ųjų padėjo daugiau nei 50 tūkst. žmonių. Ta proga 15min tiesioginėje konferencijoje VU TK vadovas Laurynas Totoraitis ir VU rektorius prof. Artūras Žukauskas sutiko pakalbėti apie nemokamos teisinės pagalbos trūkumą Lietuvoje.

Nors nemokamą teisinę pagalbą gali gauti bet kuris mūsų šalies gyventojas, kai kam tai pasirodys naujiena.

Tą padaryti užtenka kreiptis į miesto savivaldybės teisinės pagalbos tarnybą ir per 5 darbo dienas gausite profesionalią teisinę konsultaciją.

Tiesa, šioje tarnyboje prireiks tam tikrų dokumentų, o įmonės, deja, nemokamų teisinių konsultacijų gauti negali.

Tiesioginėje 15min vaizdo konferencijoje Laurynas Totoraitis teigė, jog nepaisant tam tikrų apribojimų, jo vadovaujamoje Teisės klinikoje taip nebus – teisinė pagalba bus suteikta visiems geranoriškiems žmonėms.

„Jokių reikalavimų asmens atžvilgiu mes netaikome. Laukiame jūsų Vilniaus gatvėje 25, visi kontaktai yra internetiniame puslapyje teisesklinika.lt“, – sakė VU Teisės klinikos vadovas.

Teisės kliniką dar 1998-aisiais metais įkūrė Vilniaus universitetas kartu su advokatų kontora „Valiunas Ellex” ir VU Studentų atstovybe, atkreipę dėmesį, jog ne visi žmonės turi teisinės gynybos galimybę.

„Iš visų Lietuvoje veikiančių advokatų, net 70 proc. veikia Vilniuje, paliekant provinciją, regionus su labai nedideliu advokatų skaičiumi. Tarp jų nėra konkurencijos, paslaugų kainos – gana aukštos. Ir tai asmenų neskatina naudotis teisinės gynybos priemonėmis. Dažnai šie asmenys palieka teisinius ginčus taip ir nenagrinėtus, na, tiesiog nuryja tą piliulę ir gyvena toliau“, – aiškino L.Totoraitis.

Teisės klinikos savanoriai sieks padėti ne tik beviltiškose situacijose atsidūrusiems žmonėms. Jie taip pat stengsis pastatyti ant kojų jauną verslą įvairiuose Lietuvos regionuose. Tam įgyvendinti prireikė ir naujos metodikos Teisės klinikoje.

„Ką mes padarėme, tai – sukūrėme metodiką, kuri mums leis teikti konsultacijas nuotoliniu būdu, t.y. pasinaudojant programine įranga bus teikiamos HD kokybės konsultacijos. Asmenys prisijungia per mūsų internetinį puslapį, užsiregistruoja ir konsultuojasi virtualiai – nebūnant toje patalpoje Vilniuje. Tokiu būdu nuo rytojaus Teisės klinika tampa prieinama ne tik vilniečiams, o tampa visos Lietuvos teisės klinika“, – sakė Teisės klinikos vadovas.

Iš visų Lietuvoje veikiančių advokatų, net 70 proc. veikia Vilniuje, paliekant provinciją, regionus su labai nedideliu advokatų skaičiumi. Tarp jų nėra konkurencijos, paslaugų kainos – gana aukštos

Kodėl su teisinėmis problemomis susidūrę žmonės turėtų pasitikėti Teisės klinikos savanoriais? Kitaip tariant, ar iš jaunų, nepatyrusių studentų galima tikėtis teisinės pagalbos?

VU rektoriaus teigimu, aukštą klinikos darbo kokybę užtikrina kuratorių vaidmenį atliekantys VU Teisės fakulteto mokslo darbuotojai ir profesionalūs teisininkai.

„Na, žinot, gaunu įvairiausių skundų, tačiau dėl šios klinikos dar neteko gauti. Tai iš tikro rodo labai aukštą teikiamų paslaugų kvalifikaciją. Juolab kad už jų stovi profesionalūs teisininkai“, – sakė prof. A.Žukauskas.

Teisės klinikoje dirba 12 VU Teisės fakulteto studentų, o per aštuoniolika jos gyvavimo metų teisinė pagalba buvo suteikta daugiau nei 50 tūkst. žmonių.

VU TK indėlį kuriant pilietinę visuomenę ir teisinę valstybę yra įvertinusi ir šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė, antradienį dalyvausianti klinikos atidarymo ceremonijoje.

VIDEO: Kaip į bėdą pakliuvę gyventojai gali gauti profesionalią teisinę pagalbą nemokamai
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min