Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2009 01 09, 07:00

Lietuvoje – užsienio garsenybių „atoslūgis“

Renginių organizatoriai, pastaraisiais metais žiūrovus ir klausytojus lepinę užsienio atlikėjų pasirodymais, šiemet ketina lėtinti žvaigždžių gastrolių tempą. Esą peržiūrėti planus privertė Vyriausybės sprendimas naikinti pridėtinio vertės mokesčio (PVM) lengvatą bilietams į renginius, dėl ko PVM išaugo nuo 5 iki 19 procentų.
Bene didžiausias šių metų koncertinis praradimas – „nuplaukęs“ Jon Bon Jovi pasirodymas Lietuvoje.
Bene didžiausias šių metų koncertinis praradimas – „nuplaukęs“ Jon Bon Jovi pasirodymas Lietuvoje. / Egidijaus Jankausko/dienraščio „15minučių“ nuotr.

„Depeche Mode“, Jamesas Bluntas, „Mumiy Troll“, Patricia Kaas, Iljos Averbuho ledo šou „Ledynmetis“ ir dar kelios rusų atlikėjų pavardės – tokie palyginti kuklūs šių metų užmojai po 2008-ųjų „žvaigždžių“ lietaus.

„Valdžios politika kelia grėsmę, kad pramogų rinka grįš žingsniu atgal į tas dienas, kuomet žiūrovams buvo siūlomos tik „atgyvenusios“ pasaulio muzikos žvaigždės ir vietiniai atlikėjai“, – kalbėjo pramogų verslo kompanijų grupės „SEVEN“ generalinis direktorius Vidmantas Šiugždinis. Jo teigimu, renginių organizatoriai, apie didinamus mokesčius informuoti paskutinę minutę, neabejotinai patirs nuostolių. „Dalį išankstinių bilietų į šių metų renginius išplatinome dar pernai, kuomet galiojo 5 proc. PVM, o į biudžetą būsime priversti mokėti 19 procentų“, – aiškino jis.

Finansų ministerija prognozuoja, kad panaikinus PVM lengvatą bilietams į pramoginius renginius biudžetas papildomai gaus 7 mln. Lt.

Finansų ministerija prognozuoja, kad panaikinus PVM lengvatą bilietams į pramoginius renginius biudžetas papildomai gaus 7 mln. Lt.

Užsienio žvaigždes į Lietuvą vežantys renginių organizatoriai kol kas nesiryžta kalbėti, kiek tiksliai didės bilietų kainos.

„Skelbti ir planuoti renginiai įvyks visi. Bet dėl mokestinių reformų atidėjome planus į Lietuvą atvežti Bon Jovi. Taip pat geresnių laikų teks laukti kelioms „Domino“ teatro spektaklių premjeroms“, – tvirtino koncertinės agentūros „Makroconcert“ Komunikacijos skyriaus vadovė Rūta Diržanauskaitė. Anot jos, pasikeitusi finansinė padėtis atsiliepė skausmingai. „Išaugus PVM sumažės gaunamos pajamos; socialiniais mokesčiais apmokestinus asmenis, dirbančius pagal autorines sutartis, išaugo sąnaudos. Prie išaugusių sąnaudų ir sumažėjusių realių pajamų prisidės ir sumažėjęs bendras vartojimas“, – dėstė R.Diržanauskaitė. Bendrovė „Makroconcert“ šių metų gegužę surengs vieną įspūdingiausių šiemet – grupės „Depeche Mode“ koncertą.

„Pavasarį Vilniuje lankysis prancūzų žvaigždė Patricia Kaas, rusiškos muzikos gerbėjams pasiūlysime tokių scenos grandų kaip Grigorijus Lepsas (Vilniuje ir Klaipėdoje), Valerijus Meladzė (Vilniuje, Šiauliuose, Kaune ir Klaipėdoje) ir Borisas Moisejevas (Vilniuje, Šiauliuose, Klaipėdoje) pasirodymus“, – pristatė R.Diržanauskaitė.

Renginių organizavimo bendrovės „Baltic-concert Group“ atstovas Deividas Afarjancas teigė, kol kas negalintis žadėti Lietuvos publikai garsių pavardžių. „Turime nemažai planų koncertams, o patvirtinimų tikimės dar šį mėnesį. Bilietų kainos į mūsų renginius svyravo nuo 70 iki 240 Lt, bet koncertų maržos (skirtumas tarp koncerto savikainos ir pardavimo kainos, - aut. past.) minimalios, nes pastaruoju metu konkurencija Lietuvoje didelė, todėl panaikinta PVM lengvata vienareikšmiškai padidins bilietų kainas“, – liūdnas prognozes dėstė D.Afarjancas. Pernai jo atstovaujama bendrovė į Lietuvą atsivežė reperį Snoop Dogg. D.Afarjanco teigimu, šiems metams bendrovė iki šiol nebuvo patvirtinusi nė vieno didelio koncerto: „Sunku vertinti žmonių nuotaikas, kai tik sausio pradžia, bet akivaizdu, kad žmonės labai rinksis, kur eiti. Tiesa, įdomūs atlikėjai visada paklausūs, o sunkiau bus įsiūlyti mažiau žinomas ir ne pirmąsyk atvykstančias žvaigždes“.

Daug neįgyvendintų planų liks ir koncertų organizatorių „Medusa concert“ sąskaitoje, tai patvirtino įmonės direktorius Remigijus Knabikas. „Vedame derybas. Iš principo esame sutarę dėl Beyonce koncerto balandžio pabaigoje, bet greičiausiai turėsime atidėti šiuos planus“, – neslėpė R.Knabikas. Ši įmonė vasario viduryje Vilniuje pristatys romantiškąjį Jamesą Bluntą. Pasak įmonės direktoriaus, brangesnių koncertų stipriai sumažės, bilietų kainas bus stengiamasi išlaikyti tokias, kad žmonės pajėgtų jų įsigyti. „Per paskutinius dvejus metus Lietuvą aplankė tokios žvaigždės kaip Lenny Kravitz, Jean Michel Jarre, „Linkin Park“, Bryan Adams ir kiti. Dabar, esant naujai mokesčių sistemai, rengti tokio lygio koncertus nebėra jokių šansų, o tautiečiams eilinį kartą teks važiuoti į Rygą“, – neslėpė apmaudo R.Knabikas.

Lietuviški festivaliai

Mokesčių našta slegia ne tik koncertų, bet ir kitų renginių organizatorius – nežinomybės šydas kol kas dengia „Be2gether“, įtraukto į „Vilniaus – Europos kultūros sostinės 2009“ programą. Festivalio organizatorius Giedrius Klimkevičius tvirtino, kad jei Vyriausybė nekeis požiūrio į kultūros politiką, renginys dėl menko finansavimo neįvyks. Festivalio „Kino pavasaris“ vykdantysis direktorius Algirdas Ramaška teigė palaidojęs planus šiemet plėsti festivalį. „Norėjome, kad viskas sužibėtų. Planai tebėra, bet tikimybė, kad jie bus įgyvendinti, labai maža. Pats festivalis tikrai įvyks, tačiau visą valstybės skiriamą paramą teks išleisti mokesčiams“, – sakė A.Ramaška. Stabiliai laikosi mados festivalis „Mados infekcija“. Pasak vieno jo organizatorių Mindaugo Morkūno, festivalis visuomet ieškodavo finansavimo pats, tad šiemet yra sunkiai dirbama, kaip ir kasmet, tačiau pokyčių nebus ir „Mados infekcija“ vyks kaip įprasta.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min