Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 30, 14:15

Lietuvoje viešintys Vokietijos atstovai vertino naujos brigados štabo steigimo sąlygas

Ketvirtadienį Į Lietuvą atvykusi Vokietijos kariuomenės atstovų delegacija vertino naujos brigados štabo steigimo sąlygas.
Vokietijos kariuomenė
Vokietijos kariuomenė / Št.srž. V.Stonio nuotrauka

Vizito tikslas – aptarti preliminarų dislokavimo tvarkaraštį, priimančios šalies paramos bei valdymo, vadovavimo ir koordinavimo klausimus, pranešė Lietuvos kariuomenė.

Žingsnių dėl brigados dislokavimo imamasi po to, kai NATO šalių lyderiai patvirtino ketinimus rytiniame Aljanso sparne, įskaitant Lietuvą, iki brigados dydžio vienetų didinti prieš kelerius metus dislokuotas pajėgas.

Lietuvoje batalionui vadovauja Vokietija. Šios šalies kancleris Olafas Scholzas ir prezidentas Gitanas Nausėda birželį pasirašė memorandumą dėl šio vieneto vertimo į brigadą.

Šiuo metu planuojama, kad dalis karinio vieneto bus dislokuojama Lietuvoje, o dalis – Vokietijoje. Lietuvoje dislokuojant priešakinių pajėgų vadavietę, perkeliant techniką, amuniciją ir kitas logistines priemones.

„Galiu užtikrintai pasakyti – Vokietija yra viena iš stipriausių mūsų partnerių. Jie pilna jėga investuoja į mūsų infrastruktūrą ir į mūsų saugumą, o dialogas tarp mūsų šalių būtinas visuose lygmenyse – turime vienodai matyti galimų grėsmių paveikslą, suderinti gynybinius planus, sinchronizuoti planus, tam reikės papildomų investicijų, naujos infrastruktūros nuolatiniam sąjungininkų buvimui. Įgyvendindami NATO sprendimus dirbsime kartu su Vokietija“, – pranešime cituojamas Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.

Rukloje vokiečių karininkai susitiko su Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo, Sausumos pajėgų vadovybe, priimančios šalies paramą koordinuojančiais specialistais, brigados „Geležinis Vilkas“ vadovybe.

Daug dėmesio skirta pratybų ir treniruočių sąlygoms, jų ciklui. Pabrėžta pasikeitimo žiniomis ir patirtimi svarba, taip pat galimybės susipažinti su atsakomybės rajonu.

Lietuvos atstovai sako keliantys tikslą, kad brigada šalyje iki maždaug 2027-ųjų būtų dislokuota visa apimtimi, pagerinus priimančiosios šalies infrastruktūrą. Krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko teigimu, Lietuva tam ketina investuoti skirti 0,5 mlrd. eurų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min