Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvoje vyks neformali Europos ir Šiaurės Amerikos užsienio politikos strategijų diskusija

Andrius Kubilius
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Andrius Kubilius
Šaltinis: 15min
0
A A

Trakuose sausio 14-15 dienomis rengiamas neformalus Europos ir Šiaurės Amerikos tarptautinės ir saugumo politikos strategų – politikų, politologų, diplomatų ir analitikų – susitikimas, kuriame bus analizuojama Europos Sąjungos ir NATO veikla, Rytų ir Vakarų santykiai bei pagrindiniai strateginiai iššūkiai, kuriuos euroatlantinei bendruomenei teks spręsti 2011 metais.

Tradiciniu tapęs „Sniego susitikimas“ (Snow Meeting) kasmet sulaukia didelio ekspertų dėmesio. Tai yra neformalus susibūrimas, kurio metu formuluojamos idėjos ir siūlymai dėl Europos Sąjungos raidos po Lisabonos sutarties ratifikavimo, NATO veiklos po naujosios Strateginės koncepcijos priėmimo, ES Rytų kaimynystės perspektyvų, saugumo stiprinimo Europoje.

Šiemet į kvietimą dalyvauti susitikime atsiliepė daugiau kaip 30 aukšto rango strategų iš Europos ir Šiaurės Amerikos. Tarp svečių bus Latvijos ir Čekijos užsienio reikalų ministrai, aukšti Europos Sąjungos institucijų pareigūnai, visuomenės nuomonės formuotojai, užsienio politikos analitikai, tarptautinių santykių tyrimų institutų mokslininkai iš JAV ir daugelio Europos šalių.

„Sniego susitikime“ dalyvaus Lietuvos Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, Užsienio reikalų ir krašto apsaugos ministrai Audronius Ažubalis ir Rasa Juknevičienė, Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris, Seimo narys Juozas Olekas, Prezidentės vyriausiasis patarėjas Darius Semaška, politologai ir diplomatai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min