Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvoje vyksta referendumas dėl žemės pardavimo draudimo užsieniečiams

Rinkimai Kaune
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Rinkimai Kaune
Šaltinis: BNS
0
A A

Lietuvoje vyksta referendumas dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams ir juridiniams asmenims. Balsavimas referendumo dieną rinkimų apylinkėse prasidėjo 7 ir trunka iki 20 valandos. Rinkėjų sąrašuose įrašyta 2 mln. 532 tūkst. 355 rinkėjai.

Privalomąjį referendumą dėl Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnių pakeitimo Seimas paskelbė piliečių reikalavimu, iniciatoriams surinkus reikiamus parašus.

Konstitucijos 9 bei 147 straipsnius referendumu siūloma keisti nustatant, kad referendumas skelbiamas ne mažiau kaip 100 tūkst. piliečių reikalavimu. Šiuo metu referendumui inicijuoti reikia ne mažiau kaip 300 tūkst. piliečių parašų.

Referendume iš anksto balsavo 20,4 tūkst. arba 0,81 proc. visų rinkėjų. Tai – triskart mažiau nei per prezidento rinkimus.

Konstitucijos 47 straipsnį siūloma keisti nustatant, kad žemė, vidaus vandenys, miškai, parkai nuosavybės teise gali priklausyti tik Lietuvos piliečiams ir valstybei, taip uždraudžiant žemę parduoti užsieniečiams bei juridiniams asmenims.

Privalomasis referendumas bus laikomas įvykusiu, jeigu jame dalyvaus daugiau kaip pusė piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus.

Sprendimas dėl Konstitucijos I skirsnio „Lietuvos valstybė“ (šioje dalyje yra 9 straipsnis) nuostatų pakeitimo yra laikomas priimtu, jeigu tam pritarė daugiau kaip pusė piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus.

Sprendimas dėl kitų klausimų, kurie buvo svarstyti privalomajame referendume, yra laikomas priimtu, jeigu tam pritarė daugiau kaip pusė referendume dalyvavusių piliečių, bet ne mažiau kaip trečdalis įrašytų į rinkėjų sąrašus.

Kaip skelbia Vyriausioji rinkimų komisija, referendume iš anksto balsavo 20,4 tūkst. arba 0,81 proc. visų rinkėjų. Tai – triskart mažiau nei per prezidento rinkimus.

12,4 tūkst. rinkėjų balsavo iš anksto savivaldybėse, o dar 8 tūkst. – specialiuose paštuose. Užsienyje esančiuose kariniuose vienetuose balsavo 91 Lietuvos pilietis.

Didžiausias aktyvumas per išankstinį balsavimą buvo Neringoje – čia savo valią pareiškė 2,14 proc. rinkėjų, o mažiausias Mažeikių rajone, kur balsavo 0,43 proc. rinkėjų.

Balsuoti iš anksto savivaldybėse trečiadienį ir ketvirtadienį galėjo rinkėjai, kurie sekmadienį negali atvykti į savo rinkimų apylinkę.

Penktadienį specialiuosiuose paštuose balsavo rinkėjai, kurie yra sveikatos priežiūros, socialinės rūpybos, globos ar laisvės atėmimo įstaigose, atlieka karo tarnybą. Taip pat penktadienį ir šeštadienį vyko balsavimas namuose.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min