Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gausiuose atsiprašymo laiškuose Lietuvos ambasadai lenkai baisisi Poznanės futbolo sirgalių elgesiu

Lenkijos sirgalių plakatas
zalgiris-vilnius.lt nuotr. / Lenkijos sirgalių plakatas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lenkams gėda dėl Poznanės futbolo klubo „Lech“ aistruolių per rungtynes su Vilniaus „Žalgiriu“ išskleisto transparanto „Lietuvių chame, klaupkis prieš lenkišką poną“. Į Lietuvos ambasadą Varšuvoje nuo penktadienio plaukia lenkų atsiprašymo laiškai.

Apie tai 15min.lt papasakojo Lietuvos ambasadorė Lenkijoje Loreta Zakarevičienė.

„Laiškus žmonės pradėjo siųsti penktadienį, ir šiandien jų sulaukėme“, – sakė ambasadorė.

„Noriu tiek jums, tiek visai lietuvių tautai perduoti, kokią gėdą sukėlė plakatas futbolo stadione, ir už tai atsiprašyti. Net jei tai tebuvo sirgalių, o ne visų lenkų elgesys, tokie dalykai yra neleistini. Man gėda dėl tokio kai kurių mano tautiečių elgesio, juolab, kad mano jau seniai miręs tėvas kilęs iš Lietuvos ir visada apie ją kalbėdavo su meile ir pagarba. Deja, nesulaukė Sovietų Sąjungos subyrėjimo, nes Lietuvos nepriklausomybės atgavimas jam suteiktų didelį džiaugsmą“, – vieną iš daugybės laiškų 15min.lt citavo ambasadorė.

Kitas žmogus atsiuntė tokį laišką: „Gerbiama ponia ambasadore, užtikrinu jus, kad nuo pirmų žodžių suprasite, jog rašau dėl gėdingo įvykio Poznanės stadione. Buvau sukrėstas pseudosirgalių elgesio, bet ypač mane papiktino toks Lietuvos vėliavos paniekinimas, nes gerai žinau, kiek dėl jos žuvo ar nukentėjo asmenų. Kaip lenkas, Poznanės gyventojas ir „Lech“ gerbėjas labai atsiprašau už chuliganus, kurie iškabino tokį įžeidžiantį lietuvius plakatą. Manau, kad privalote tinkamai reaguoti ir kreiptis į Lenkijos Užsienio reikalų ministeriją. Atsiprašau jūsų šalies ir jos piliečių“.

„Prašau priimti mano nuoširdžiausią atsiprašymą už mano tautiečius, kurie per rungtynes pasielgė itin chamiškai, sukėlė tiek rūpesčių ir neapykantos visiškai man nesuvokiamu lygiu. Turiu viltį, kad šis neatsakingas, kvailas ir reikalaujantis bausmės poelgis nepaveiks jūsų įsitikinimų ir jūs nemanysite, kad tai kokios nors didesnės lenkų tautos grupės bendra nuomonė. Dar kartą atsiprašau“, – rašo kitas tautiečių poelgiu pasišlykštėjęs lenkas.

L.Zakarevičienė prisipažino neprisimenanti panašaus atvejo.

Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis pirmadienį taip pat paragino atsiprašyti lietuvių, jis parėmė Lenkijos naujienų portalo wyborcha.pl iniciatyvą rinkti parašus po atsiprašymo laišku lietuviams.

Viešame laiške wyborcha.pl buvo skelbiama, kad „tik paskutinis idiotas ir piktos valios žmogus galėjo sugalvoti tokį užrašą. Sirgaliai turėtų už šią šlykščią išdaigą atsiprašyti. Tikimės, kad mūsų laišką pasirašys daug lenkų, taip pat ir tie, kas daugelį kartų gynė stadiono chuliganų elgesį“.

Įžeidžiantį plakatą lenkų sirgaliai išskleidė ketvirtadienį įvykusių rugntynių metu. Lenkijos naujienų tinklalapis gloswielkopolski.pl tokį savo komandos „Lech“ sirgalių elgesį pavadino skandalu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min