Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugpjūčio 13d. 19:42

Lietuvos ambasadorė Jungtinėje Karalystėje Asta Skaisgirytė Liauškienė karikatūrą pavadino žema, beskone, ksenofobine ir rasistine

Lietuvos ambasarodė Jungtinėje Karalystėje Asta Skaisgirytė Liauškienė.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Lietuvos ambasarodė Jungtinėje Karalystėje Asta Skaisgirytė Liauškienė.

Lietuvos ambasadorė Jungtinėje Karalystėje Asta Skaisgirytė Liauškienė išplatino atvirą laišką dienraščio „The Independent“ redaktoriui Amol Rajan'ui. Dienraštis antradienį paskelbė karikatūrą, kurioje pasišaipyta iš už mažą atlygį dirbančių lietuvių.

„Ambasadorė sakė apgailestaujanti, kaip laikraštis apskritai gali spausdinti tokį žemą, beskonį, ksenofobinį ir rasistinį turinį.Ambasadorė pabrėžė, jog Jungtinėje Karalystėje įsikūrę lietuviai atsakingai prisideda prie šios šalies gerbūvio kūrimo ir yra teigiamo imigracijos poveikio pavyzdys. Tuo tarpu karikatūros autorius šios imigracijos pusės visiškai neatskleidžia“, – teigiama ambasados pranešime.

Ambasadorės laiške priminta, jog lietuviai Jungtinėje Karalystėje gyvena daugiu kaip šimtmetį. Jungtinės Karalystės vyriausybė niekuomet nepripažino Lietuvos sovietinės okupacijos. Tarp šalių vykstantis tarpusavio bendradarbiavimas yra kaip niekada stiprus.

Karikatūroje pavaizduoti keturi žmonės pakuotėje, ant kurios parašyta „du už vieno kainą“. Ant jos parašyta „Every Lithuanian helps“ (liet. – kiekvienas lietuvis naudingas) – tokiu užrašu paverstas „Tesco“ šūkis „Every little helps“ (liet. – viskas padeda).

Tai sukėlė didelį emigrantų pyktį – dienraštis sulaukė daugybės pasipiktinusių lietuvių komentarų.

Dienraščio atstovai „Facebook“ paskyroje rašė, kad karikatūra ištraukta iš konteksto – šiuo metu Didžiojoje Britanijoje vyksta diskusijos dėl imigracijos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min