TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos ambasadorius Lenkijoje Šarūnas Adomavičius: svarbiausia – gynyba ir energetika

Vėliavos
Juozo Valiušaičio nuotr. / Vėliavos
Šaltinis: 15min
0
A A

Bendradarbiavimas su Lenkija Lietuvai yra strategiškai svarbus, o abiejų šalių santykiai turi didžiulį potencialą plėtotis, ypač gynybos ir energetinės nepriklausomybės srityse. Tai savo interviu Lenkijos naujienų agentūrai PAP sakė Lietuvos ambasadorius Varšuvoje Šarūnas Adomavičius.

Ambasadorius dabartinius Lietuvos ir Lenkijos santykius įvertino kaip gerus: „Kartu realizuojame saugumo ir energetinės nepriklausomybės projektus, konsultuojamės ir deriname pozicijas tarptautiniais klausimais. Daugelį metų sėkmingai vyksta ūkio, prekybos, kultūros, turizmo bendradarbiavimas, jaunimo mainų projektai. Lenkija yra trečia Lietuvos prekybos partnerė, o pagal investicijų iš užsienio apimtis – antra. Lietuvai bendradarbiavimas su Lenkija yra strategiškai svarbus.“

Š.Adomavičius nebuvo linkęs sureikšminti pernai pasirodžiusių apklausų rezultatų, pagal kuriuos net 30 proc. lietuvių Lenkiją vertina kaip nedraugišką kraštą. Esą daug lietuvių kaimyninę šalį mėgsta ir vadina ją gera partnere Europos Sąjungoje bei NATO, taip pat prisimena bendrą istoriją – Žalgirio mūšį, sukilimus prieš carinę Rusiją, „Solidarumo“ judėjimą.

„Žinoma, turime pripažinti, kad tebėra gajūs stereotipai abiejose tautose. Tai susiję su tuo, kad per mažai žinome vieni apie kitus, todėl būtinas daugiasluoksnis dialogas, kuriuo susidomėjusios būtų abi pusės. Negalime leisti, kad propaganda iš už rytinės mūsų sienos keltų kokį nors susiskaldymą tarp lenkų ir lietuvių. Gražus pavyzdys, kaip parodyti simpatiją, buvo Lietuvos jaunimo surengta internetinė akcija „Myliu Lenkiją“, kuri sukėlė labai pozityvią reakciją Lietuvos visuomenėje“, – interviu sakė Lietuvos ambasadorius Lenkijoje.

Negalime leisti, kad propaganda iš už rytinės mūsų sienos keltų kokį nors susiskaldymą tarp lenkų ir lietuvių, – sakė Š.Adomavičius.

Š.Adomavičius įsitikinęs, kad reikia ne gerinti santykius tarp šalių, o juos aktyvinti, kurti naujas bendradarbiavimo platformas. „Be abejonės, verta investuoti į kultūrą, kuri nepaiso sienų ir geba suartinti žmones, nepaisant jų tautybės. Turime pripažinti, kad vis dar mažai tiek lietuviai, tiek lenkai žino apie šiuolaikinę abiejų šalių kultūrą“, – tikino pernai rudenį pareigas pradėjęs eiti diplomatas.

Jis pastebėjo ir susisiekimo problemą, kadangi autobusas 450 km atstumą iš Vilniaus į Varšuvą įveikia tik per 8 valandas. Tačiau situacija turėtų pagerėti nutiesus „Via Baltica“ magistralę ir „Rail Baltica“ bėgius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min