Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos antstolių rūmai atmeta Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos priekaištus, kad Laimutės Sankūnaitės dukros perdavimui nėra tinkamai pasiruošta

Laimutė Stankūnaitė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Laimutė Stankūnaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos antstolių rūmai atmeta balandžio 26 d. pareikštus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos priekaištus, esą Drąsiaus Kedžio dukros perdavimui nėra tinkamai pasiruošta dėl antstolės kaltės, kadangi antstolė neatsižvelgia į vaiko teisių apsaugos specialistų rekomendacijas.

Lietuvos antstolių rūmų nuomone, palankių sprendimo vykdymo rezultatų įmanoma pasiekti tik visoms institucijoms atsakingai vykdant savo pareigas. Iškylantys bendradarbiavimo klausimai negali būti veiksmingai išspręsti keičiantis kaltinimais viešoje erdvėje. Viešos diskusijos ir subjektyvūs vertinimai tik didina įtampą, kuri dar labiau komplikuoja teismo sprendimo vykdymą.

Nepaisant prieštaringų šio proceso vertinimų, visoms teismo sprendimo vykdyme dalyvaujančioms institucijoms privalu veikti laikantis Civilinio proceso kodekso 764 str. nuostatų. Pagal įstatymą sprendimo vykdymą organizuoja ir vykdymui vadovauja antstolis. Įvertinęs valstybinės vaiko teisių apsaugos institucijos, policijos atstovo ir psichologo rekomendacijas, antstolis priima patvarkymą dėl sprendimo vykdymo tvarkos.

Lietuvos antstolių rūmai atkreipia dėmesį, kad vaiko teisių apsaugos specialistų  uždavinys vykdant teismo sprendimą – paimti vaiką ir perduoti jį išieškotojui. Bet kokios teismo sprendimo vykdymo interpretacijos gali būti suprantamos kaip siekis vilkinti vykdymo procesą.

Lietuvos antstolių rūmai tikisi, kad institucijų bendradarbiavimo metu subrandintas  savitarpio supratimas bus naudingas formuojant tolesnę sudėtingų vaikų perdavimo procesų praktiką.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min