Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos apeliacinis teismas vėl paleido Eglę Kusaitę

Eglės Kusaitės byla
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Eglės Kusaitės byla
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos apeliacinis teismas panaikino Vilniaus apygardos teismo 2011 m. balandžio 21 d. nutartimi skirtą griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą – terorizmu kaltinamai Eglei Kusaitei (gim. 1989 m.) ir teismo salėje paleido merginą į laisvę.

Tokį sprendimą teismas priėmė konstatavęs, kad E.Kusaitė nors ir formaliai, bet sistemingai pažeidinėjo jai skirtų kardomųjų priemonių sąlygas, tačiau kartu mano, kad kardomosios priemonės tikslai gali būti pasiekti ir nelaikant jos suėmime.

Teismo nuomone, tyrimas šioje byloje yra baigtas, byla perduota nagrinėti teisiamajame posėdyje, E.Kusaitė gali susipažinti su bylos medžiaga, įskaitant ir A. ir A.M. parodymus. Kartu konstatuojama, kad byloje nėra duomenų, kad kaltinamoji kaip nors trukdė bylos nagrinėjimui.

Todėl teismas nusprendė, kad E.Kusaitei gali būti paskirtos švelnesnės kardomosios priemonės ir panaikino nutartį, kuria prieš kelias savaites mergina buvo suimta.

2011 m. balandžio 21 d. nutartį dėl suėmimo skundė kaltinamoji E.Kusaitė ir jos gynėjas. Jie nesutiko su teismo nutartyje išdėstytais motyvais ir prašė paleisti iš suėmimo.

Primename, kad E.Kusaitė Vilniaus apygardos teisme nagrinėjamoje byloje kaltinama tuo, kad kūrė organizuotą grupę teroro aktui įvykdyti, dalyvavo organizuotos grupės teroro aktui vykdyti veikloje bei rengėsi įvykdyti teroro aktą sprogdinant save strateginės reikšmės objekte, taip sukeliant pavojų daugelio žmonių gyvybei ir sveikatai bei siekiant, kad dėl to atsirastų sunkių padarinių – susisprogdinimo metu būtų nužudyta kiek galima daugiau žmonių ir šiais veiksmais būtų įbauginti žmonės.

Apeliacinis teismas, panaikindamas žemesnės instancijos teismo nutartį dėl suėmimo pratęsimo, pats kitos kardomosios priemonės neskiria.

Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Komentarai
Temos Tyrimas
Parašykite atsiliepimą apie 15min