TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos atkuriamoje Goro provincijoje turėtų būti dislokuoti Afganistano kariai

Lietuvių ir kroatų patrulis Gore (archyvo nuotr.)
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Afganistanas
Šaltinis: BNS
0
A A

Afganistano Goro provincijoje, kurios atkūrimo grupei (PAG) vadovaujančios Lietuvos kariai vis dažniau susiduria su ginkluotais išpuoliais, artimiausiu metu turėtų būti dislokuotos Afganistano Nacionalinės Armijos (ANA) pajėgos.

Lietuvos kariuomenės vadas Arvydas Pocius BNS penktadienį pranešė, kad apie tai PAG karius informavo ketvirtadienį Gore apsilankęs ANA vakarų regiono 207 korpuso vadas generolas Shazada.

A.Pociaus teigimu, ANA kariai Gore galėtų būti dislokuoti nuo lapkričio.

Tikslus galimai į Gorą atvyksiančių ANA karių skaičius nėra žinomas, bet manoma, kad jų bus apie 100.

Goro provincijoje ketvirtadienį taip pat apsilankė naujasis Vakarų regioninės vadavietės (RC–W) vadas brigados generolas Marcello Bellacicco ir Afganistano Nacionalinės policijos Vakarų regioninės vadavietės vadas generolas Majidas Rozziras, pranešė Krašto apsaugos ministerija

„Kartu su RC–W vadu stengsimės rasti būdus susidariusiai situacijai gerinti. Žinome, kad tik saugi aplinka leis vietos valdžiai tinkamai veikti, įgyti gyventojų pasitikėjimą ir vystytis provincijai“, – pranešime cituojamas generolas Shazada.

Aukšto rango ISAF ir Afganistano kariškių delegacija susitiko su su misiją Afganistane baigiančio PAG–11 karių kontingento vadu pulkininku Gintaru Smaliuku, trečiadienį atvykusiu PAG–12 vadu pulkininku Remigijumi Baltrėnu, PAG civiliniu vadovu Linu Linkevičiumi ir Goro provincijos gubernatoriumi Sayedu Mohammadu Iqbalu Munibu.

G.Smaliukas pristatė esamą saugumo situaciją Gore ir įvardijo didžiausią susirūpinimą keliančias provincijos vietoves.

„Goro provincijai reikalingas didesnis centrinės valdžios dėmesys ir pastangos, kad saugumą būtų atsakingos Afganistano nacionalinės saugumo pajėgos“, – sakė G.Smaliukas.

Iki šiol sąlyginai ramia laikytoje Goro provincijoje Afganistano vakarinėje dalyje pastaruoju metu padažnėjo smurtinių išpuolių. Per paskutinį iš jų spalio viduryje šalia lietuvių karių stovyklos susisprogdino savižudis. Šio teroristinio akto metu kariai ir civiliai nenukentėjo.

Nuo rugpjūčio pabaigos tai buvo ketvirtas ginkluotas išpuolis prieš Lietuvos karius. Per vieną iš jų rugsėjo 23 dieną buvo sužeisti du Lietuvos kariai, kuriuos apšaudė Afganistano policijos uniformą vilkintis vietos gyventojas.

Neramiausiais laikomi pietiniai Goro rajonai, į kuriuos, kaip manoma, atvyksta priešiškų pajėgų kovotojai, kurie ieško vietos pailsėti ar juos iš pietinės Helmando provincijos išstumia koalicinės pajėgos.

Tikimasi, kad žiemą, kuomet judėjimas kalnuotoje Goro provincijoje yra apsunkintas, padėtis bus ramesnė.

Šiuo metu PAG vyksta Lietuvos kontingento pasikeitimas – misiją baigiančius PAG–11 karius keičia apie 150 Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono pagrindu suformuoto PAG–12 karių.

PAG kariai Gore veikia ne kaip koviniai, o atkūrimo procesu besirūpinantys ir civilių apsaugą užtikrinantys daliniai, todėl jie nebūdami užpulti nėra įgalioti vykdyti priešiškų pajėgų persekiojimo ar neutralizavimo užduočių.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min